Demonstráció
Azzal fenyegették a Dániában tüntető magyarokat, hogy kamionnal hajtanak beléjük
Ennek ellenére csak azért is felolvasták az öt pontot a koppenhágai magyar nagykövetségnél.
2018.12.19 06:29ma.huVasárnap, illetve kedden is tüntettek a Dániában élő magyarok a rabszolgatörvény miatt, ám utóbbi napon, még a demonstráció előtt a szervezőket megfenyegették. A 24.hu azt írja, a megmozdulás egyik szervezője, Fehértavi Szonja a Facebookon kapott üzenetet egy ismeretlen férfitól magyar nyelven, hogy ha ma kimennek a nagykövetséghez, a kollégája beléjük hajt kamionnal, és inkább maradjanak csak otthon.
Fehértavi beszélgetésről screenshotokat készített, ezekkel együtt nyomban feljelentést tett a rendőrségen.
Mint fogalmazott, “szerencsére sokan jogállamban élünk, ahol az ilyesmit igenis komolyan veszik, és érdemben foglalkozik vele a rendőrség. Dánia egy szabad, demokratikus ország, ahol a korrupció brutál alacsony, és alapjában véve az emberek igyekeznek tisztelni más szabadságjogait, mint például a gyülekezési jogot is.”
A fenyegetés miatt kedd este fegyveres rendőrök vigyáztak rájuk a nagykövetségnél, ahol felolvasták az öt pontot és O1G feliratokkal tüntettek a túlóratörvény ellen - írta a lap.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:14 Antal Csaba díszlettervező a francia Művészetek és Irodalom Érdemrend lovagi fokozatát vehette át
- 18:14 A Frontex új kiképzőközpontot létesít Varsóban
- 16:12 Válik Marion Cotillard és Guillaume Canet
- 14:12 RMDSZ: ez Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester felfüggesztésének célja
- 12:54 Trump: az alkotmány hatalmas győzelme a szövetségi bíróságok beavatkozási lehetőségének korlátozása
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06