Jog
Belgium nem adja ki a dalszövegei miatt elítélt spanyol rappert
Elutasította az illetékes belga bíróság hétfőn a Valtonyc művésznéven ismert, provokatív dalszövegei miatt elítélt rapper kiadatását Spanyolországnak.
2018.09.17 12:40MTI
Valtonyc
Elutasította az illetékes belga bíróság hétfőn a Valtonyc művésznéven ismert, provokatív dalszövegei miatt elítélt rapper kiadatását Spanyolországnak.
"Elégedett vagyok" - mondta Josep Miguel Arenas Beltrán, azaz Valtonyc, akinek még májusban kellett volna megkezdenie három és féléves börtönbüntetését hazájában, Spanyolországban.
A 24 éves mallorcai zenészt a terrorizmus, a GRAPO (Október 1-je Antifasiszta Ellenálló Csoportok) spanyol szélsőbaloldali szervezet és a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorcsoport támogatása, dicsőítése, a királyi család gyalázása, fenyegetések, rágalmazás miatt ítélték el, de ő Belgiumba menekült. A spanyol hatóságok európai elfogatóparancsot adtak ki ellene.
Ügyvédje, Simon Bekaert elmondta, hogy az ügyben eljáró genti bíróság megtagadta védence kiadatását, s elvetette mind a három vádpontot, mondván, hogy nincs szó terrorizmusról.
A rapper korábban rámutatott, szövegeivel csak sokkolni akarta az embereket, nem bujtogatott erőszakra. "Miután megnézted a Kill Billt, elkezdted emberek torkát elvágni szamurájkarddal? Nem. Az emberek értik, hogy ez művészet" - fogalmazott, hozzátéve, hogy véleménye szerint politikai és ideológiai üldöztetésről van szó.
Az ügy előtt országosan nem nagyon ismert zenésszel szembeni eljárás vitát indított Spanyolországban a szólásszabadságról és az alkotói önkifejezésről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:45 Sírva fakadt egy indiai turista, miután marhahúsos hamburgert kapott egy malajziai McDonald's-ban
- 21:02 Soha nem látott hőség tombol Európában - a rendőrség a vízágyúkat is beveti
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


