Szíria
Videón a damaszkuszi támadás
Légicsapásokat rendelt el Szíriában Donald Trump amerikai elnök.
2018.04.14 12:51MTIDonald Trump amerikai elnök helyi idő szerint pénteken este 9 órakor bejelentette, hogy elrendelte a légicsapások megindítását Szíria ellen.
Az elnök a Fehér Házban a nemzethez címzett - és a nagy amerikai televíziós állomások által élőben közvetített - nyilatkozatában közölte: precíz, azaz célzott légicsapásokra adott utasítást, válaszul az április 7-én a kelet-gútai Dúma városában elkövetett vegyifegyver-támadásra. A légicsapásokat az Egyesült Államok nem egyedül, hanem az Egyesült Királysággal és Franciaországgal egyeztetve és együttműködve hajtja végre szíriai feltételezett vegyifegyver-raktárak ellen. A légicsapás-sorozat - amely az eddigi legnagyobb katonai akció Bassár el-Aszad elnök rendszere ellen - Trump elnök bejelentésekor már folyamatban volt.
Az amerikai televíziók híradásai szerint az Egyesült Államok és szövetségesei Tomahawk robotrepülőgépeket vetettek be több szír helyszínen is. A Fox és a CNN hírtelevíziók helyszínen lévő tudósítókra hivatkozva jelentették, hogy a szíriai fővárosban legalább hat robbanás hallatszott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:51 Túrós András: a drogfogyasztás túlnyomórészt a közterületen történik
- 20:51 Mégsem lesz forgalomkorlátozás szombaton az M0-s autóúton Nagytétény és Diósd térségében
- 18:47 A Kúria megsemmisítette a gyülekezési szabadság kiüresítése ellen tiltakozó rendőrségi határozatot
- 16:47 Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől
- 14:45 Forgalomkönnyítő intézkedésekkel segíti a közlekedést a BKK és a Budapest Közút
- 12:43 Hőség - Meteorológia: rekordokat döntött a hőség csütörtökön
- 10:43 Éjszakai munkavégzés miatt forgalomkorlátozás lesz az M0-s autóúton, a Hárosi Duna-hídon hétfőtől
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06