Tragédia
A kemerovói tűzvész áldozatait gyászolja Oroszország
64 halálos áldozatot követelt a tragédia.
2018.03.28 11:10MTIA nemzeti zászlókat félárbócra eresztve, a szórakoztató műsorok és előadások törlésével gyászolja szerdán Oroszország a kemerovói plázatűz áldozatait.
A televíziók egy része gyászlogóval sugározza adását, valamint a Kemerovóban a baleset, más orosz városokban pedig a megemlékezés helyszínére vitt virágokról és mécsesekről készült felvételekből összeállított klipeket közvetít. Többen a távol-keleti országokban működő orosz nagykövetségeknél rótták le kegyeletüket, a gyászhoz szolidaritásból Fehéroroszország is csatlakozott.
Vladlen Akszjonov, a rendkívüli helyzetek kezeléséért felelős minisztérium helyettes vezetője szerda reggel közölte, hogy nincs már olyan személy, akinek a sorsa a katasztrófával kapcsolatban ne lenne ismeretes, és a hatóság nem tud olyanokról, akik még mindig eltűnt hozzátartozóikat keresnék. A tűzvésznek Akszjonov szerint 64 halálos áldozata volt, a holttesteket, amelyek közül eddig 27-et sikerült azonosítani, átadták a Nyomozó Bizottságnak (SZK). A vasárnapi katasztrófában 41 gyerek vesztette életét.
A katasztrófavédelmi tárca szerint kórházban 14 embert, köztük két gyereket ápolnak, orvosi ellátást további 62 ember, köztük 25 gyerek kapott. Orosz sajtóbeszámolók szerint az a hamis állítás, miszerint a tűznek több száz áldozata volt, egy ukrán bloggertől, Evhen Volnovtól származott. Volnov az internetre feltöltött telefonbeszélgetésének tanúsága szerint – magát a rendkívüli helyzetek minisztériuma alkalmazottjának kiadva – felhívta a kemerovói halottasházat, és aziránt érdeklődött, hogy a létesítmény képes-e 300 holttest befogadására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


