Terrorizmus
Drón csapott le két feltételezett terroristára Jemenben
A beszámoló szerint a két férfi motorkerékpárral haladt el-Bajdá tartományban pénteken éjfélkor, amikor a pilóta nélküli repülőgépről célba vették őket.
2018.02.18 06:15MTIA támadás az ország középső részén, az Arab-félsziget al-Kaidája nevű (AQAP) terrorszervezet két feltételezett fegyverese ellen irányult – közölte szombaton egy biztonsági tisztviselő.
A két dzsihadista egyike a helyi AQAP szervezet vezetője. A beszámoló szerint a két férfi motorkerékpárral haladt el-Bajdá tartományban pénteken éjfélkor, amikor a pilóta nélküli repülőgépről célba vették őket. A drónművelettel egy időben a jemeni különleges erők újabb támadást indítottak az ország délkeleti részén a dzsihadisták ellen – közölte egy másik illetékes.
Jemenben az Irán-barát síita húszi lázadók, illetve a Szaúd-Arábia által támogatott és a nemzetközi közösség által elismert, Abed Rabbó Manszúr Hádi vezette kormány katonái harcolnak a hatalom megszerzéséért. Az al-Kaida és az Iszlám Állam nevű terrorszervezet fegyveresei kihasználják a kaotikus helyzetet, hogy megerősítsék állásaikat Jemen déli részén.
Az Egyesült Államok már évek óta drónokkal folytat hadjáratot az al-Kaida legveszélyesebbnek tartott, jemeni ága ellen, amely már számos merényletet kísérelt meg Nyugatra tartó légi járatokon.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:36 Budapest Büszkeség - Mi Hazánk: a párt feljelentést tesz a rendőrség ellen
- 14:42 Hegyi Zsolt: júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása
- 12:11 Made in USA? - Kínai másolatgyanúba keveredett a Trump Mobile új okostelefonja
- 11:51 Bár Trump az Irán elleni szankciók feloldását fontolgatta, de Ali Hamenei megszólalása után elállt ettől a tervétől
- 10:11 Irán kitiltotta a NAÜ vezetőjét nukleáris létesítményeiből - a kamerák is lekerülnek
- 9:50 NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt
- 8:02 Ha a magyar gazdaság nem is, de a kokaintermelés soha nem látott repülőrajtot vett
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06