Kábítószer-kereskedelem
A legnagyobb drogfogás: 12 tonna tiszta kokaint foglaltak le
Az ország történelmének legnagyobb drogfogása zajlott le Kolumbiában.
2017.11.09 07:05ma.huA kolumbiai hatóságok 12 tonna tiszta kokaint foglaltak le egy nagyszabású rendőrségi razziában. Ez az ország történelmének legnagyobb drogfogása, az elkobzott kábítószer piaci értéke 360 millió dollárra (csaknem százmilliárd forintra) rúg.

A hatósági akció sikeréről Juan Manuel Santos államfő és Luis Carlos Villegas Echeverri védelmi miniszter tájékoztatta szerdán sajtót. A kábítószer-ellenes hatóságok négyszáz tisztje az Antioguia megyei Chigorodo és Carepa városokban rajtaütött egyszerre négy banánfarmon, ahol a bűnözők a földben, banánlevelekkel letakarva tárolták a hatalmas mennyiségű drogot.

Idén már 362 tonna kábítószert koboztak el, szemben a tavalyi 317 tonnával - ismertette az államfő.
A kokain a Clan del Golfo illegális fegyveres csoporté volt, amely terjeszkedni próbál azon a kábítószerpiacon, amelyet korábban a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) nevű legnagyobb kolumbiai gerillaszervezet uralt.
A FARC tavaly novemberben békét kötött a kormánnyal, pontot téve a mintegy ötven évig tartó, több mint 260 ezer halálos áldozatot követelő konfliktus végére.
Echeverri szerint a mostani drogfogás révén rendőrkézre kerülhet a Kolumbia legkeresettebb bűnözőjeként számon tartott klánvezér, Dairo Antonio Usuga is. Szeptember elején olyan hírek láttak napvilágot, hogy kapcsolatba lépett a hatóságokkal, és feltételek szabott, hogy feladja magát, de a hatóságok nem mentek bele az alkuba.
A Clan del Golfo egykori szélsőjobboldali fegyveres milíciák tagjaiból alakult. Egykoron mintegy négyezer tagja volt, de a drogellenes műveletek következtében a létszáma kétezer alá csökkent. Az ENSZ adatai szerint Kolumbia a világ legnagyobb kokaintermelője és exportőre: mintegy 146 ezer hektáron termesztik a kokacserjét, amelyből a kemény drog készül.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


