Irak
Zsúfolt piacon robbantotta fel magát az öngyilkos merénylő
A támadásban legalább 20-an meghaltak, és 34-en megsebesültek.
2017.06.09 14:04MTIA merénylő a Bagdadtól hatvan kilométere délre fekvő el-Muszajja városának belvárosi piacán robbantotta fel magát a hatósági jelentések szerint, a támadásban legalább 20-an meghaltak, és 34-en megsebesültek.
Az áldozatok száma nem végleges, még növekedhet. A biztonsági szolgálat egyik illetékese azt mondta, hogy a merénylő nő volt, aki egész testét takaró ruhája alá rejtette a pokolgépet. A robbanás következtében több környékbeli bolt és piaci bódé megsemmisült, több gépkocsiban keletkeztek károk.
A merénylet után néhány órával robbantás történt az el-Muszajjától délnyugatra fekvő Kerbelában, a síiták szent városában is. Ott négyen sebesültek meg.
Mindkét támadás elkövetőjeként az Iszlám Állam dzsihadista szervezet jelentkezett az Aamák hírügynökségében közzétett közleményében. Az elmúlt hónapokban végrehajtott iraki merényletek zömének elkövetését az Iszlám Állam vállalta magára.
Az ENSZ iraki missziójának összesítése szerint májusban 354 ember vált erőszakcselekmények áldozatává és 470-en megsebesültek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


