Szentpétervári robbantás
Megfosztották orosz állampolgárságától az öngyilkos merénylőt
Hasonlóképpen járt el egy permi bíróság az Azimov család esetében is.
2017.04.21 20:36MTIAz orosz belügyminisztérium megfosztotta Akbarzson Dzsalilovot, a szentpétervári robbantásos merénylet elkövetőjét orosz állampolgárságától, valamint az ügyben bűnrészességgel gyanúsított Azimov fivéreket - jelentette be Irina Volk, a tárca szóvivője pénteken.
A szóvivő szerint egy szentpétervári bíróság megállapította, hogy az öngyilkos merénylő apja, A. K. Dzsalilov hamis adatokat közölve jutott 2009 júniusában orosz állampolgárságához. A törvényszéki döntés következményeként megvonták az állampolgárságot Akbarzson Dzsalilovtól is.
Hasonlóképpen járt el egy permi bíróság az Azimov család esetében is, azon az alapon, hogy a családfő, A.I Azilov és a két fivér, Abror és Akram 2010-ben hamis adatok alapján szerezte meg az állampolgárságot.
A Dzsalilov és az Azilov család egyaránt a kirgizisztáni üzbég kisebbséghez tartozik. A hatóságok szerint Abror Azimov készítette fel a robbantásra az öngyilkos merénylőt, Akram Azimovot pedig okirathamisítással, merénylethez szükséges pénz átutalásával és a "nemzetközi terroristákkal" való kommunikáció megszervezésével gyanúsították meg.
A legfontosabb bűnügyekben eljáró orosz szövetségi Nyomozó Bizottság (SZK) csütörtökön közölte, hogy az öngyilkos merénylőt egy Törökországban működő nemzetközi terrorcsoport támogatta anyagilag.
A szentpétervári metróban április 3-án elkövetett pokolgépes merényletnek 15 halálos áldozata volt, és további 102-en megsebesültek. A merénylettel összefüggésben az orosz hatóságok összesen tíz közép-ázsiai származású személyt vettek eddig őrizetbe.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:54 AI és VUCA - elhozzák a világ végét, de nem úgy, ahogyan a legtöbben várnák
- 16:12 Pszichedelikus szertartások a hatalmi elitnek - Titkos drogtermet tártak fel Peruban
- 14:40 Csak a bálnák tudják, hogy 53 év után hova zuhant vissza a Földre a szovjet űreszköz
- 12:29 Trump üdvözli Putyin béketárgyalási javaslatát
- 10:27 Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
- 8:25 Macron visszautasítja Putyin javaslatát
- 6:11 Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06