Már tervezik is a következőt
Befejeződött az ukrán hadgyakorlat a Krímnél
Incidens nélkül véget ért a Moszkva által hevesen kifogásolt kétnapos ukrán hadgyakorlat pénteken az Oroszország által bekebelezett, fekete-tengeri Krím félsziget közelében, Kijevben viszont jelezték, hogy a jövőben újabb fegyverteszteket terveznek a területen.
2016.12.02 17:36MTIVolodimir Krizsanovszkij, az ukrán légierő déli parancsnokságának szóvivője elmondta, hogy négy évvel ezelőtt hajtottak végre hasonló gyakorlatot, akkor még a Krím félszigeti Csauda partfoknál. Kifejtette, hogy a mostani gyakorlatra kiválasztott, Herszon megyei terület szintén ideális ilyen gyakorlatokra, mivel gyéren lakott, és széles tengeri partszakasszal rendelkezik, ahonnan biztonságosan kilőhetők a rakéták a nyílt tenger fölé.
A szóvivő közlése alapján Viktor Muzsenko vezérkari főnök és Szerhij Drozdov, a légierő parancsnoka egyaránt száz százalékig elégedett volt a gyakorlat teljesítésével. A katonai vezetők hangsúlyozták, hogy 16 rakétát lőttek ki, és mind célba talált.
Krizsanovszkij csak annyit árult el, hogy többféle célpontra lőttek, ezt azonban nem részletezte. Korábbi hírforrások szerint drónokkal, azaz pilóta nélküli repülőgépekkel imitálták az ellenséges célpontokat, és azokat lőtték ki a tenger fölött.
A szóvivő hozzáfűzte, hogy a gyakorlatban harci és szállító katonai gépek pilótái, légvédelmi rakétarendszereket irányító, valamint rádió-műszaki csapatok vettek részt, és valamennyien kiválóan teljesítettek.
Moszkva előzőleg hevesen tiltakozott a Krímhez közeli hadgyakorlat megtartása ellen, válaszcsapással fenyegetett, és fokozott készültségbe helyezte félszigeten légvédelmi erőit és a fekete-tengeri orosz hadiflotta hajóit. Az orosz védelmi minisztérium azzal fenyegetőzött, hogy Oroszország meg fogja semmisíteni az ukrán rakétákat és kilövőállásaikat, ha Kijev rakétákat lő ki a Krím légterébe.
Végül nem történt incidens. Moszkva megállapította, hogy a gyakorlat nem jelentett fenyegetést a félszigetre, annak partjaitól legalább 30 kilométerre, nemzetközi vizek felett zajlott, azaz túl Oroszország (12 tengeri mérföld, azaz 22,2 kilométer széles) parti tengerének határán. Továbbá Valerij Okulov orosz közlekedési miniszter-helyettes csütörtökön megerősítette, hogy a Krím félsziget térségében zajló ukrán gyakorlat nem érintette az orosz utasszállító repülőgépek útvonalát sem.
Petro Porosenko ukrán elnök előző nap azzal magyarázta a gyakorlat szükségességét, hogy az ukrán fegyveres erőknek felkészültnek kell lenniük egy esetleges nagyszabású orosz támadásra, mivel Ukrajnát állandó fenyegeti "agresszor" keleti szomszédja. Hozzátette, hogy egyúttal Kijev bizonyítani kívánja szövetségeseinek, hogy "az elmúlt két évben egy teljesen új ukrán hadsereget hozott létre".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:15 Hőség - Péntek éjfélig meghosszabbítják a harmadfokú hőségriasztást
- 8:53 Axiom-4 - Kapu Tibor elindult a Nemzetközi Űrállomásra
- 10:52 Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön
- 8:44 A Baleár-szigetek partjainál kezüknél és lábuknál összekötözött holttesteket találtak
- 6:03 Halhatatlanság és emberi szuperképességek 2030-ra? A tudomány már dolgozik rajta!
- 20:58 WikiLeaks - Hollywood évtizedek óta háborús narratívát épít Irán ellen
- 18:56 Hőség - NGM: harmadfokú riasztás lesz érvényben kedd 00.00 órától csütörtök 24.00 óráig
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06