Amerikai elnökválasztás
Michiganben hivatalosan is győztesnek nyilvánították Trumpot
Michiganben a választási bizottság hivatalosan is győztesnek nyilvánította Donald Trump megválasztott elnököt.
2016.11.29 07:20MTIA michigani választási bizottság három héttel a választás után győztesnek nyilvánította Donald Trump megválasztott elnököt, aki a bizottság összesített és hitelesített adatai szerint 10 704 vokssal győzött ebben az államban. Az elmúlt hetvenöt esztendőben ez volt a legszorosabb választási eredmény Michiganben, ahol 1988 óta Donald Trump az első republikánus jelölt, akinek sikerült győzelmet aratnia. A győzelemmel Trump Michigan mind a 16 elektorának támogatását megszerezte. Ezzel az elnök személyéről végleges döntést kimondó elektori testületben Trumpnak 306, míg a választáson alulmaradt Hillary Clintonnak, a demokraták volt elnökjelöltjének csak 232 támogatója van.
A Zöldek volt elnökjelöltje, Jill Stein várhatóan újraszámlálást kér Michigan államban is, erre szerdáig van ideje, Donald Trumpnak viszont hét napja van arra, hogy megtámadja Stein folyamodványát. A Zöld Párt volt elnökjelöltjét a demokraták egy része, egészen pontosan Hillary Clinton kampánycsapata és személy szerint maga Hillary Clinton is támogatja, sőt, mint Clinton egyik ügyvédje vasárnap közölte, a kampánycsapat tagjai tevékenyen részt is vesznek a voksok újraszámlálásában, amely Wisconsinban már meg is kezdődött.
Elemzők azonban arra figyelmeztetnek: a többi, célba vett államban nem járható út a voksok újraszámlálása. Pennsylvaniában például csaknem kivitelezhetetlen. Az újraszámlálás megindításához ugyanis a 9163 választási körzet mindegyikében közjegyző előtt hitelesített írásbeli nyilatkozat szükséges, a határidő azonban hamarosan lejár, sok körzetben már le is járt. Ebben az államban ráadásul Donald Trump több mint hetvenezer szavazattal kapott többet, mint Clinton.
A Fox televízió elemzője ezzel kapcsolatban megjegyzi: érthetetlen Clinton viselkedése, hiszen Donald Trump bármikor felkérheti az új igazságügyi minisztert, hogy mégis indíttasson büntetőjogi vizsgálatot, vagy kinevezhet egy különleges ügyészt a vizsgálatok megindítására akár Clinton email-botrányának, akár a Clinton Alapítványnak az ügyében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


