Terrorizmus
Külföldieket szabadítottak ki a terroristák fogságából Líbiában
A katonák 11 eritreai nőt, egy török és egy egyiptomi állampolgárt mentettek ki a fogságból.
2016.10.22 16:40MTITöbb külföldit, túlnyomó részt nőket szabadítottak ki a líbiai kormányerők iszlamista fegyveresek fogságából Szirtben - adta hírül szombaton a líbiai haderő.
A katonák 11 eritreai nőt, egy török és egy egyiptomi állampolgárt mentettek ki a fogságból az után, hogy elfoglalták a város egy részét a fegyveresektől.
Moammer Kadhafi egykori líbiai diktátor szülővárosát több mint egy évvel ezelőtt, az országban uralkodó fejetlenséget kihasználva, ellenőrzése alá vonta az Iszlám Állam nevű terrorszervezet, ám mára a kormányerők Szirt nagy részéből kiszorították a szélsőségeseket. Iszlamista orvlövészek, házi készítésű robbanószerkezetek és autóba rejtett pokolgépek továbbra is vannak a városban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:11 Made in USA? - Kínai másolatgyanúba keveredett a Trump Mobile új okostelefonja
- 11:51 Bár Trump az Irán elleni szankciók feloldását fontolgatta, de Ali Hamenei megszólalása után elállt ettől a tervétől
- 10:11 Irán kitiltotta a NAÜ vezetőjét nukleáris létesítményeiből - a kamerák is lekerülnek
- 9:50 NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt
- 8:02 Ha a magyar gazdaság nem is, de a kokaintermelés soha nem látott repülőrajtot vett
- 6:00 Észak-Korea megnyitotta világszínvonalú tengerparti üdülőhelyét - képek
- 22:24 Részegen vitte volna külföldre az iskolásokkal teli buszt a kalocsai férfi
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06