Portugál gályák
Mérgező állatok lepték el a phuketi partokat
Három, turisták körében közkedvelt strandot zártak be a thaiföldi Phuket szigetén medúzákhoz hasonló, mérgező állatok inváziója miatt.
2016.09.26 14:12MTIA Szirinart nemzeti park igazgatósága a portugál gálya néven ismert hidraállatok megjelenése miatt zárta le a strandokat.
Ezeket a hidrákat gyakran tévesztik össze medúzákkal. A fogófonalai akár harmincméteresre is megnőnek, és érintésük veszélyes, mert a bennük lévő méreg fájdalmat és gyulladást okoz, a legyengült szervezetű embereknél légzési nehézségek vagy szívleállás is bekövetkezhet.

Korábban a helyi média arról adott hírt, hogy a nem kevésbé veszélyes kockamedúzák jelentek meg Phuket partjainál.
A Phuket sziget az egyik legkedveltebb üdülőhely a Thaiföldre látogató turisták körében. Az évnek ebben az időszakában, amikor a szokásosnál is erősebb a tenger hullámzása, gyakran fordulnak elő az áramlatokkal sodródó hidraállatok vagy veszélyes medúzák.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:55 A Hamász átadta a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek Edan Alexander túszt
- 16:51 Főpolgármesteri Hivatal: Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját
- 16:42 Kelemen Hunor levélben kéri az erdélyi magyar közösséget George Simion megállításához
- 14:00 Kisiklott egy vonat Debrecennél, miután kacsaszállító kamionnal ütközött - videó
- 12:40 Szigorítja a bevándorlási szabályokat a brit kormány
- 10:27 A geotermikus energiát hasznosítanák Zalaegerszegen
- 8:25 Víztechnológiai kutatóközpontot hoz létre a Pannon Egyetem Nagykanizsán
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06