Illegális bevándorlás
Milánóban raktárokat és kaszárnyákat nyitnak meg a migránsok elszállásolására
A központi vasútállomáson több raktárépületet és egy kaszárnyát is megnyitnak Milánóban a városba érkezett migránsok elhelyezése érdekében, elegendő táplálékot azonban nem tudnak számukra biztosítani.
2016.09.15 17:16MTIGiuseppe Sala milánói polgármester csütörtökön bejelentette, hogy november elsejétől a város területén levő Montello-kaszárnyában helyezik el a migránsokat. A részben üresen álló épületet az olasz védelmi tárca ajánlotta fel a milánói önkormányzatnak, amely háromszáz embert tud itt elhelyezni.
"Ez sem oszlatja el a migránshelyzet miatti aggodalmainkat, és november elsejéig is ki kell tartani" - tette hozzá Milánó első embere. Hangsúlyozta, hogy az olasz polgármesterek és tartományi elnökök is új módszert szorgalmaznak a római kormánytól a migrációs helyzet kezelésére: "a problémát nem a befogadás jelenti, hanem annak megértése, milyen magatartást követnek a migránsok, mennyire lehet őket integrálni a normális életbe és a munka világába".
A Milánót az olasz kormánykoalíciót vezető Demokrata Párt (PD) színeiben vezető Giuseppe Sala a migráció terhét leginkább viselő határrégió Lombardia, Liguria és Veneto - egyébként ellenzéki - elnökének hétfői fellépésére utalt, amellyel fordulatot sürgettek a római kormány migrációs politikájában.
Milánóban az elmúlt három nyár alatt 103 ezer migráns haladt át. Jelenleg a milánói befogadó állomásokon, amelyek nem mások mint humanitárius szervezetek és szövetkezetek működtette szállások, 3600-an vannak. Ennél sokkal több helyre van azonban szükség a folyamatosan érkezők miatt, és az olasz kormány év végéig további több mint húszezer menekültkérőt akar még az észak-olaszországi városba áthelyezni a dél-itáliai állomásokról.
Giuseppe Sala milánói polgármester csütörtökön bejelentette, hogy november elsejétől a város területén levő Montello-kaszárnyában helyezik el a migránsokat. A részben üresen álló épületet az olasz védelmi tárca ajánlotta fel a milánói önkormányzatnak, amely háromszáz embert tud itt elhelyezni.
"Ez sem oszlatja el a migránshelyzet miatti aggodalmainkat, és november elsejéig is ki kell tartani" - tette hozzá Milánó első embere. Hangsúlyozta, hogy az olasz polgármesterek és tartományi elnökök is új módszert szorgalmaznak a római kormánytól a migrációs helyzet kezelésére: "a problémát nem a befogadás jelenti, hanem annak megértése, milyen magatartást követnek a migránsok, mennyire lehet őket integrálni a normális életbe és a munka világába".
A Milánót az olasz kormánykoalíciót vezető Demokrata Párt (PD) színeiben vezető Giuseppe Sala a migráció terhét leginkább viselő határrégió Lombardia, Liguria és Veneto - egyébként ellenzéki - elnökének hétfői fellépésére utalt, amellyel fordulatot sürgettek a római kormány migrációs politikájában.
Milánóban az elmúlt három nyár alatt 103 ezer migráns haladt át. Jelenleg a milánói befogadó állomásokon, amelyek nem mások mint humanitárius szervezetek és szövetkezetek működtette szállások, 3600-an vannak. Ennél sokkal több helyre van azonban szükség a folyamatosan érkezők miatt, és az olasz kormány év végéig további több mint húszezer menekültkérőt akar még az észak-olaszországi városba áthelyezni a dél-itáliai állomásokról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


