Terrorizmus
Polgárháborút akarnak a terroristák?
A végső céljuk az lehet, hogy Európa romjain egy iszlám kalifátus szülessen meg.
2016.09.15 16:15ma.huA szélsőségesek nem csupán a Nyugat, hanem a mérsékelt iszlám hívei ellen is háborút folytatnak – mondta Gilles Kepel professzor, az egyik legismertebb francia iszlámkutató.
Céljuk, hogy támadásaikkal növeljék a muszlim világ elleni indulatokat, ami polgárháborúhoz vezethet, majd ezt követően egy iszlám kalifátus jöhetne létre Európa romjain - idézte a professzort a Die Welt.
A muszlimok iránti gyűlöletet a félelem klímájának kialakításával igyekeznek szítani Európa-szerte. Bíznak benne, hogy a gyűlölet, ellenséges hangulat hatására még több muszlim válik szélsőségessé.
Az európai kalifátus kialakításának folyamatában leginkább az európai nagyvárosok peremkerületeinek kiábrándult muszlim fiataljaiban bíznak, akik nap mint nap megközdenek a munkanélküliséggel, kirekesztettséggel, így jó eséllyel teljesen reménytelennek érzik életüket.
Kepel professzor szerint ezek a csalódott fiatalok különösen fogékonyak az iszlám szalafista, nyugati értékekkel szemben ellenséges irányzatát hirdető hitszónokok gondolataira, így akár erőszakos irányba is sodródhatnak.
A professzor szerint a problémára adott szélsőjobboldali válasz csupán az iszlamisták malmára hajtja a vizet. Ehelyett inkább a mérsékelt iszlám többséget képviselő muszlim értelmiségnek, vallási és közösségi vezetőknek lenne feladata, hogy fellépjenek vallásuk szélsőséges képviselői ellen. Ezt sokan meg is teszik, de sajnos sokszor nem hallani őket eléggé - magyarázta a híres iszlámkutató.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


