Illegális bevándorlás
Határrendészeket gyanúsítanak embercsempészettel Romániában
A csütörtökön kezdődött akció során nyolc gyanúsítottat szállítanak a DIICOT temesvári regionális központjába kihallgatásra.
2016.08.25 12:51MTINyolc Arad megyei helyszínen - köztük két határrendész lakásán - tartott házkutatást csütörtök reggel a romániai szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) egy olyan embercsempész-hálózat felgöngyölítése ügyében, amelyik 2011-ben juttatott át afrikai és ázsiai bevándorlókat a román-magyar határon - közölte ügyészségi forrásokra hivatkozva a Mediafax hírügynökség.
A névtelen ügyészségi forrás szerint a romániai nyomozó hatóság már 2011-ben figyelte a Palesztinából irányított embercsempész-hálózatot, akkor azonban az akadályozta meg a teljes hálózat felgöngyölítését, hogy a magyar hatóságok letartóztatták, és bebörtönözték azokat az embercsempészeket, akik a román-magyar határon vitték át az illegális bevándorlókat.
A DIICOT azt követően vette ismét elő az ügyet, hogy az embercsempészek letöltötték a Magyarországon kirótt büntetésüket, és visszatértek Romániába.
Az ügyészségi forrás szerint az illegális bevándorlók Törökországon és Bulgárián át jutottak Romániába, ahol egy Aradon bérelt lakásba szállították őket. Az embercsempészek a két gyanúsított román határrendész felvezetésével juttatták őket a román-magyar határra.
A csütörtökön kezdődött akció során nyolc gyanúsítottat szállítanak a DIICOT temesvári regionális központjába kihallgatásra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Élve mentettek ki egy csecsemőt a romok alól Venezuelában - videó
- 12:07 A HUNGO egyelőre nem indul Venezuelába a földrengés után
- 16:25 Lemondott a Baranya vármegyei közgyűlés elnöke
- 14:24 A Semmelweis Egyetem teljeskörűen együttműködik a nyomozó hatóságokkal
- 13:26 Legalább 164 halottja van a venezuelai földrengésnek
- 12:23 Vádat emeltek egy mozdonyvezető ellen, aki kollégáját és az utasokat is veszélyeztette
- 10:22 MÁV-csoport: vizet osztanak a forgalmasabb állomásokon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


