Terrorizmus
Pokolgépes támadás az afgán védelmi tárca egyik tisztségviselője ellen
A pokolgépet a minisztériumi alkalmazott gépkocsijához rögzítették.
2016.08.15 12:00MTIAmikor a robbanószerkezet működésbe lépett, hárman ültek a parkoló autóban – mondta Nadzsib Denis helyettes belügyi szóvivő. A sebesülteket egy közeli katonai kórházba szállították.
A támadás az Ahmed Sah Maszúd térnél történt, az afgán felsőbíróság és az amerikai nagykövetség épületeinek közelében. A merénylet helyszínét a biztonsági erők elővigyázatosságból lezárták. A történtek komoly fennakadásokat okoztak a reggeli közlekedésben.
A támadás elkövetőjeként a tálibok jelentkeztek, akik április elején indították meg szokásos éves offenzívájukat az ország különböző területein.
Ugyancsak hétfőn a szélsőséges lázadók lerohantak egy rendőrkapitányságot az észak-afganisztáni Baglán tartományban. Hivatalos közlés egyelőre nem hangzott el arról, hogy vannak-e áldozatai a rajtaütésnek, a tálibok ugyanakkor azt állítják, hogy elfogtak és megöltek “számos” rendőrt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


