Török puccskísérlet
Előállítottak két Afganisztánban szolgáló török tábornokot Isztambulban
Dubajban elfogtak, majd kedd reggel Isztambulba szállítottak és előállítottak két Afganisztánban szolgálatot teljesítő török tábornokot a július 15-i katonai puccskísérletet követő tisztogatások keretében.
2016.07.26 11:27MTICahit Bakir vezérőrnagy a NATO-vezette nemzetközi biztonsági erők kötelékében Afganisztánban tevékenykedő török csapatok parancsnoka volt, Sener Topic dandártábornok pedig a képzésért és a segélyellátmányokért felelt az ázsiai országban.
A török titkosszolgálat szerint a tábornokok Afganisztán fővárosából, Kabulból próbáltak az Egyesült Arab Emírségekben fekvő Dubajba szökni. A török külügyminisztérium kapcsolatba lépett a dubaji hatóságokkal, akik a repülőtéren feltartóztatták a két férfit és kiadták Törökországnak.
Ankara az Egyesült Államokban élő Fethullah Gülen muzulmán hitszónokot és egyebek között a katonaság soraiba is beépülő mozgalmát teszi felelőssé a másfél héttel ezelőtti puccskísérletért.
A folytatódó tisztogatások keretében napközben előállították Isztambul tartomány korábbi kormányzóját, Hüseyin Avni Mutlut.
A török hatóságok eddig több mint 13 ezer olyan embert állítottak elő, akiket azzal gyanúsítanak, hogy közük volt a puccskísérlethez.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


