Terror
Nagyon rossz hírt kapott az Iszlám Állam
Franciaország tüzérségi fegyvereket bocsájt az iraki hadsereg rendelkezésre az Iszlám Állam (IÁ) elleni harchoz.
2016.07.22 16:17MTIA fegyvereknek legkésőbb a jövő hónapban kell megérkezniük Irakba - közölte Francois Hollande.
Az államfő a múlt héten, még a francia nemzeti ünnepen történt 84 halálos áldozatot követelő gázolásos merényletet megelőzően jelentette be, hogy kibővítik az iraki hadseregnek juttatott támogatást. Ez nem jelenti a francia katonai résztvétel jellegének megváltoztatását - mondta Hollande. "Támogatjuk szövetségeseinket Irakban és Szíriában, de nem vetünk be szárazföldi csapatokat" - fűzte hozzá.
Párizs katonai kiképzőtisztekkel és tanácsadókkal segíti az iraki kormányerőket, illetve a francia légierő csapásokat mér az IÁ állásaira. Mint már korábban ismertté vált, Franciaország szeptember végén ismét beveti a Charles de Gaulle repülőgép-anyahajót az IÁ elleni harcban.
A repülőgép-hordozót Franciaország korábban már kétszer bevetette az iszlamisták ellen Szíriában és Irakban, először 2015 elején, második alkalommal pedig a tavaly november 13-i merényleteket követően.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


