Nagy fogás
Egy tonna kokaint foglalt le a kolumbiai hadsereg
A kábítószert az Öböl Klánja nevű drogkartell Közép-Amerikába és az Egyesült Államokba akarta eljuttatni.
2016.07.22 09:08MTIA kolumbiai hatóságok 1119 kilogramm kokaint foglaltak le a Csendes-óceánon, a kábítószert az Öböl Klánja nevű drogkartell Közép-Amerikába és az Egyesült Államokba akarta eljuttatni - közölték hivatalos források.
A helyi idő szerint csütörtökön közzétett tájékoztatásból kiderült, hogy a hadsereg két külön műveletben bukkant a csempészárura. Az első fogás a Gonzalo nevű hajón történt, amely az Ecuadorral határos Narino megyében, Mosquera település közelében haladt három ecuadori és egy kolumbiai állampolgárból álló személyzettel a fedélzetén.
A kokainon kívül 336 gallon (1272 liter) benzint is találtak a járművön. A kábítószer-kereskedelemmel és -gyártással gyanúsított legénységet őrizetbe vették.
A haditengerészet egy másik művelet során, ugyancsak Narino megyében, az ország szárazföldi részének legnyugatibb csücske, Cabo Manglares közelében 600 kilogramm kokainra bukkant. A kábítószer 24 lezárt zsákban lebegett az óceán felszínén.
A kolumbiai hatóságok közlése szerint idén eddig 56 tonna kokaint foglaltak le a Csendes-óceánon.
A 46 millió lakosú dél-amerikai ország a világ első számú kokacserje-termesztője, az ültetvények területének nagysága tavaly év végén elérte a 96 ezer hektárt, ráadásul csaknem 40 százalékkal nőtt az előző évhez képest.
Az ENSZ legfrissebb jelentése szerint 2015-ben 646 tonna kokaint állítottak elő Kolumbiában. A kormány célja a kokacserje-termesztésben vastagon érintett Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) baloldali gerillaszervezettel született megállapodás értelmében az, hogy felszámolja az ország összes kokaültetvényét, az érintett területeket pedig legális haszonnövényekkel telepítse be.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


