Légi közlekedés
A China Airlines utasainak tízezrei rekedtek Tajvanon a sztrájk miatt
A China Airlines 76 járatát törölték
2016.06.24 13:16MTILegalább 20 ezer utas rekedt Tajvan repülőterein, miután a sziget legnagyobb légitársaságának utaskísérői sztrájkot hirdettek, munkakörülményeik javítását és juttatásaik emelését követelve, s ezért a China Airlines 76 járatát törölték - számolt be pénteken a helyi média.
A helyszíni jelentések szerint a repülőtereken nem csak komoly fennakadást okozott, hogy többek közt a Hongkongba, Japánba és egyéb célállomások irányába nem szálltak fel a gépek, de nyomban tüntetőktől lettek hangosak a dühös várakozókkal teli csarnokok. A helyi televízió a Taojüani és az egyik kisebb tajpeji légikikötőből tudósított spontán demonstrálókról.
A kártérítést követelő tüntetők a China Airlines tajpeji központját is felkeresték, ahol a cég szakszervezetének szóvivője igyekezett megnyugtatni őket. A repülőtereken szállást ajánlottak a kárt szenvedett utasoknak és kuponokat osztottak ki 100 dolláros értékig.
A munkabeszüntetésre azzal egy időben került sor, hogy Tajvan új elnöke Caj Jing-ven első hivatalos külföldi (latin-amerikai) útjára indult. Caj egyes híradások szerint, amikor beszállt a China Airlines gépébe, a személyzettel beszélve támogatásáról biztosította sztrájkolókat, mondván: megérti követeléseiket. Az ő gépét azonban nem érintette a dolgozók akciója.
Tajvan első légiközlekedést érintő sztrájkjának szervezői, a China Airlines munkahelyi érdekvédői előzőleg közvélemény-kutatást tartottak a dolgozók körében, és 2683 tagjuk közül 2535-en biztosították őket támogatásukról a sztrájk meghirdetésével kapcsolatban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


