Bűnügy
Bloomberg: feltehetően orosz hekkerek feltörték a Clinton Alapítvány rendszerét
Az alapítvány számítógépes rendszerének feltörőiről azt gyanítják, hogy a novemberi elnökválasztás előtt akarnak bennfentes információkhoz jutni.
2016.06.22 07:37MTIFeltételezhetően orosz hekkerek feltörték az amerikai Clinton Alapítvány számítógépes rendszerét - jelentette helyi idő szerint kedd este a Bloomberg hírügynökség.
A hekkertámadás híre alig pár nappal a Demokrata Párt országos bizottsága számítógépes rendszerének megtámadásáról szóló információk után került nyilvánosságra. Akkor a demokratáknak a várható republikánus párti elnökjelöltről, Donald Trumpról gyűjtött anyagait lopták el a hekkerek, akikről a nyomozók megállapították, hogy vélhetően az orosz kormányzat megbízásában dolgoztak.
Az alapítvány számítógépes rendszerének feltörőiről azt gyanítják, hogy a novemberi elnökválasztás előtt akarnak bennfentes információkhoz jutni.
Az alapítvány tisztségviselői nem kommentálták az értesülést.
A Bloomberg - a kampány számítógépes csapatának egyik meg nem nevezett tagjára hivatkozva - azt írta: a Clinton-kampány már április eleje óta tisztában volt azzal, hogy az orosz kormányhoz köthető hekkerek támadták meg az alapítvány informatikai rendszerét, legalább négy alkalommal. Viszont Hillary Clintonnak, a demokraták várható elnökjelöltjének a szóvivője, Glen Caplin azt mondta, hogy a kampánycsapatnak nincs bizonyítéka a hekkertámadásra. Hozzátette: az nyilvánvaló, hogy orosz hekkerek megpróbálják befolyásolni a novemberi választásokat.
A nyomozásban az amerikai titkosszolgálat, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és a Nemzetbiztonsági Ügynökség egyaránt részt vesz, ám egyik szervezet sem nyilatkozott a sajtónak.
Szintén a Bloomberg adott hírt arról, hogy Bernie Sanders demokrata párti szenátort - Hillary Clinton már esélytelen vetélytársát - és Donald Trumpot, a republikánusok várható elnökjelöltjét az illetékes szervek értesítették további lehetséges hekkertámadásokról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:16 Baleset a budaörsi repülőnapon: nézőkre dőlt egy LED-fal, hárman kórházba kerültek
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
- 18:53 Újabb idegenhonos faj bukkant fel az Alcsi Holt-Tiszán - már szaporulat is bizonyítható
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06