Állatvédelem
Kasztíliában és Leonban megtiltják a bikák megölését
A viadalokon kívüli egyéb hagyományos rendezvényeken.
2016.05.20 07:12MTIKasztília és Leon spanyol tartomány törvényben tiltotta meg csütörtökön, hogy megöljék a bikákat a viadalokon kívüli egyéb hagyományos rendezvényeken, így például a Toro de la Vega elnevezésű, több száz évre visszanyúló eseményen, amelyet egyfajta, a bikával folytatott lovagi tornaként szoktak emlegetni.
A Madridtól 180 kilométerre lévő Tordesillas településen 1534 óta rendezik meg a ma már igencsak vitatott küzdelmet, amelynek lényege, hogy az emberek gyalog vagy lovon ülve, lándzsákkal a kezükben próbálják elejteni a bikát egy nagyobb, szabad területen.
Kegyetlensége miatt az állatvédők évek óta igyekeznek betiltatni az eseményt, amelyet legutóbb nagy rendőri jelenlét mellett rendeztek meg, hogy elkerüljék az ellenzők és támogatók összecsapását.
Kasztília és Leon vezetése azzal indokolta most meghozott döntését, hogy a kapott kritikák hatására hozzá kellett igazítani ezt a népszerű ünnepséget a 21. századi kultúrához és érzékenységhez.
"Az a célunk az, hogy szüntessék be az ilyen rendezvényeket, nem csupán az, hogy ne öljék meg a bikákat a nézők előtt" - értékelte a döntést a PACMA állatvédő szervezet, amely ugyanakkor sikerként értékeli, hogy a helyi kormányzattal folytatott tárgyalásaik ilyen eredményt hoztak.
Tordesillas megtarthatja a Toro de la Vegát, de csak úgy, ha a bikának nem esik bántódása. Ha mégis, az ünnepséget betiltják.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


