Terrorizmus
Az afgán hadsereg legalább tucatnyi újonca életét vesztette egy merényletben
Az afgán hadsereg legalább tucatnyi újonca életét vesztette és 38-an megsebesültek az autóbuszukat ért merényletben a kelet-afganisztáni Dzsalalábád mellett.
2016.04.11 17:07MTIA dzsalalábádi kórház vezetője szerint 12 holttestet szállítottak az egészségügyi intézménybe. További 38 ember megsebesült, többségük kritikus állapotban van - tette hozzá. Az afgán hadsereg szóvivője szerint viszont 26-an sebesültek meg.
A hatóságok attól tartanak, hogy a halottak száma még tovább növekedhet. Előzetes értesülések szerint egy öngyilkos merénylő motorral hajtott neki a busznak és működésbe hozta a magával vitt pokolgépet - mondta Ahmad Ali Hazrat, Nangarhar tartomány tanácsának vezetője. A rendőrség úgy tudja: az öngyilkos merénylő egy háromkerekű motoron vette célba a katonákat, akik Kabulba tartottak kiképzésre.
Ugyancsak hétfőn ismeretlen merénylők pokolgépes támadást hajtottak végre az oktatási minisztérium dolgozóit szállító egyik busz ellen az afgán fővárosban, Kabulban. Ketten életüket vesztették és tízen megsebesültek.
A rendőrség szerint a busz vagy egy távirányítással működésbe hozott aknára futott, vagy pedig pokolgépet erősíthettek rá és az robbant fel.
Eddig egy csoport sem vállalta a felelősséget a támadásért, ugyanakkor Dzsalalábádban gyakoriak a merényletek, mivel számos kormányellenes felkelő csoport tevékenykedik a Pakisztánnal határos tartományban, köztük a tálib felkelők is. A tálibok szóvivője viszont a nap folyamán bejelentette: az iszlamistáknak nincs tudomásuk egyik merényletről sem.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06