Terrorizmus
Nagyon vigyáznak Abdeslamra, nehogy öngyilkos legyen
A 26 éves belgiumi születésű francia állampolgárt, Abdeslamot a múlt héten, pénteken fogták el Brüsszelben, miután négy hónapig menekült a hatóságok elől.
2016.03.22 08:30MTIA francia hatóságok különös gondot fordítanak arra, hogy ne követhessen el öngyilkosságot a börtönben Salah Abdeslam, akit azzal vádolnak, hogy a tavaly novemberi, 130 halálos áldozatot követelő párizsi terrorakciók fő szervezője volt - biztosította az áldozatok hozzátartozóit hétfőn Jean-Jacques Urvoas igazságügyi miniszter.
A 26 éves belgiumi születésű francia állampolgárt, Abdeslamot a múlt héten, pénteken fogták el Brüsszelben, miután négy hónapig menekült a hatóságok elől. A terrorakciók szervezésével vádolt férfi az ügyvédje szerint az elmúlt napokban együttműködött a rendőrségi nyomozókkal és olyan értékes, hogy "saját súlyát éri aranyban mérve".
Francois Hollande francia elnök és Jean-Jacques Urvoas, az igazságügyi tárca vezetője a nap folyamán fogadta az áldozatok hozzátartozói csoportjainak képviselőit. A másfél órás fogadásra az Elysée-palotában került sor.
A letartóztatásától számított 60 napon belül, fellebbezés esetén pedig 90 napon belül adhatja át Belgium Franciaországnak Salah Abdeslamot - közölte szombaton a francia igazságügyi minisztérium.
"Lehet, hogy egy hétbe, két hétbe, vagy akár három hónapba is kerül, de ide fog jönni és akkor képesek leszünk neki kérdéseket feltenni" - mondta Jean Reinhart, a Bataclanban történt támadások áldozatainak ügyvédje. "És ez rendkívüli, mivel bírósági eljárás lesz, vádlottak padjával, amelyen ülni is fog valaki" - tette hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06