Merényletek Párizsban
A Bataclan koncertteremben járt a parlamenti vizsgálóbizottság
Tavaly november 13-án kilencvenen haltak meg a Bataclanban, ahol három terrorista a rendőrök megérkezéséig lőtt az emberekre, majd elbarikádozta magát néhány tússzal. A merénylők közül egyet a rendőrök öltek meg, ketten pedig felrobbantották magukat a derekukra erősített robbanóövvel.
2016.03.17 14:32MTIFelkereste a tavalyi novemberi párizsi merényletek egyik helyszínét, a Bataclan koncerttermet csütörtökön az a francia parlamenti vizsgálóbizottság, amely a terrortámadásokat követő segítségnyújtásban és tájékoztatásban felmerült hibák okát keresi.
Tavaly november 13-án kilencvenen haltak meg a Bataclanban, ahol három terrorista a rendőrök megérkezéséig lőtt az emberekre, majd elbarikádozta magát néhány tússzal. A merénylők közül egyet a rendőrök öltek meg, ketten pedig felrobbantották magukat a derekukra erősített robbanóövvel.
"Azt kértük a rendőri erőktől, akik aznap beavatkoztak, hogy jöjjenek ide. Megnézzük időrendben, hogyan történt a beavatkozás. Miért kellett három óra az első támadástól a beavatkozás végéig, miért telt el három óra az utolsó túszok kimentéséig" - mondta Georges Fenech bizottsági elnök a helyszínen újságíróknak.
A mintegy két és félórás látogatás idejére a környéket hermetikusan lezárták, azon a sajtó sem vehetett részt.
"Nem rekonstruálásról van szó, az az igazságügy feladata" - tette hozzá a politikus, aki elmondta, hogy az ügyészséget tájékoztatták a képviselők látogatásáról.
A sajtó által előre beharangozott látogatás hírére több áldozat hozzátartója is megjelent a helyszínen, hogy tiltakozzon a szerintük "botrányos paródia" ellen.
"Arra ébredünk egy reggel, hogy rekonstruálás van és nekünk nem szóltak. Azt mondják, hogy sem ügyvéd, sem felperes, sem áldozat, sem a sajtó nem mehet be" - mondta könnyes szemekkel a koncertterem előtt Nadine Ribet-Reinhart, akinek a 26 éves fia meghalt a támadásban.
"Még mindig nem tudjuk, hogy hány órakor haltak meg a gyerekeink. A halotti anyakönyvi kivonaton az szerepel, hogy november 13. és 14. között. Nem tudjuk, hogy mikor érkeztek a mentők. Információkat akarunk, hogy tudjuk, mi történt, hogy megértsük" - mondta a gyászoló anya.
Georges Fenech elmondta, hogy a vizsgálóbizottság célja az, hogy fényt derítsen a hibákra. "Az áldozatokért dolgozunk" - hangsúlyozta.
A harminc tagú vizsgálóbizottság a parlament január 7-i döntése nyomán január végén kezdte meg a munkáját. Valamennyi parlamenti párt képviselteti magát a munkában.
A november 13-ai nyolc helyszínen elkövetett merényletekben 130-an haltak meg és 350 sérültek meg. A vizsgálóbizottság szerint a közvetlen pszichológiailag sérülést szenvedők száma eléri a négyezret.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06