Illegális bevándorlás
Gyorstalpalón képezik ki a tizenéves embercsempészeket
Négy fiatalkorú embercsempészt vettek őrizetbe csütörtökön egy Szicíliába érkezett több száz fős migránscsoportból. Az olasz hatóságok szerint a bűnszövetkezetek egyre gyakrabban tizennyolc év alatti fiatalokkal szállíttatják a migránsokat.
2016.02.25 12:47MTIAz olasz parti őrség hat gumicsónaknak nyújtott segítséget az Észak-Afrika és az olasz partok között fekvő Szicíliai-szorosban. A hajókon utazó több mint háromszáz migránst a szicíliai Pozzallóban működő regisztrációs központba (hot spot) vitték azonosításra. Az olasz hatóságok gyakorlata szerint a migránsokat mindenekelőtt arról kérdezték, kik szállították őket, így sikerült a csoportban hat embercsempészt azonosítani, akik között négy fiatalkorút találtak.
Nem ez az első alkalom, hogy tizennyolc évnél fiatalabb embercsempészeket tartóztatnak fel Olaszországban. Egyre gyakoribb jelenségről van szó Maria Francesca Pricoco, a szicíliai Catania kiskorúak bíróságának elnöke szerint. Maria Francesca Pricoco korábban úgy nyilatkozott, hogy a migránsokkal teli hajókat az olasz partok felé elindító észak-afrikai - főleg líbiai - bűnszövetkezetek egyre inkább fiatalkorúakra bízzák e járművek kormányzását. Közép- és észak-afrikai gyerekekről van szó, akik szintén migránsként érkeznek Líbiába, ahol a helyi embercsempészek "gyorstalpaló tanfolyamokon" készítik fel őket arra, hogy átkeljenek a hajókkal a Földközi-tengeren. Ingyenes munkaerőnek számítanak, vagy pár száz dollárt keresnek egy átkeléssel. A fiatalkorúak alkalmazása több előnnyel is jár az embercsempészek számára: nem kell saját embereiket feláldozniuk, és ha a fiatalkorúkat feltartóztatják, nem kerülnek börtönbe. Az embercsempészeknek ezen fiatalok esetleges halála vagy elfogása nem számít veszteségnek. "Áldozatok ők maguk is" - hangsúlyozta Maria Francesca Pricoco.
A Caritas katolikus segélyszervezet tavaly év végi adatai szerint Olaszországban több mint 15 ezer kíséret nélküli kis - és fiatalkorú migráns tartózkodott a különböző állami és egyházi befogadóállomásokon, és közülük több mint ötezer megszökött vagy "eltűnt" innen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06