Komoly gondok voltak a pilótafülkében
Lézersugár miatt kellett visszafordítani a repülőt
Orvosi segítségre volt szüksége a pilótának.
2016.02.15 11:40ma.huVissza kellett fordítani a Virgin Atlantic utasszállító New Yorkba tartó járatát, miután Írországból jövet egy ismeretlen eredetű lézersugár komoly problémákat okozott a pilótafülkében.
Hangfelvétel is bizonyítja, hogy az egyik pilóta orvosi segítséget igényelt, miután valaki egy lézersugarat irányított az utasszállító pilótafülkéjébe Heathrow fölött - írja a The Telegraph brit online portálra hivatkozva a Hirado.hu.
A gép pilótája rosszullétre hivatkozott, így vasárnap este vissza kellett térniük indulási helyszínükre, ahol megvizsgálták a pilótát, az utasoknak pedig hétfő délutánig kell várakozniuk.
A lézeres incidensek egyre gyakoribbak, sokszor viccből, véletlenül okoznak problémát a vakítóan világító sugárral.
Embere válogatja, de az átmeneti látásvesztéstől a szédülésig, az átmeneti memóriazavartól az eszméletvesztésig szinte bármilyen reakciót kiválthat, ha valakinek hirtelen a szemébe világítanak.
Ráadásul bűncselekménynek is számít, a brit Polgári Légiközlekedési Hatóság már keresi az elkövetőket.
Egy hasonló esetről még 2014-ben készült felvétel, akkor egy italozó társaság világított szándékosan lézerrel egy felettük köröző helikopter felé.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


