Bűnözés
Szicíliai maffiaklánt számoltak fel az olasz hatóságok
A hírhedt Laudani-klán tagjairól van szó, akik a Catania városához közeli Etna térségét uralták.
2016.02.10 10:55MTISzázkilenc embert vett őrizetbe az olasz csendőrség a kedd hajnalban Szicíliában és Olaszország más részein végrehajtott razziában, amellyel felszámolta a Cosa Nostra maffiaszervezet egyik fegyveres csoportját.
A hírhedt Laudani-klán tagjairól van szó, akik a Catania városához közeli Etna térségét uralták. Az olasz hatóságok bejelentése szerint a tömeges őrizetbe vétellel sikerült elfogni a klán vezéreit és tagjait is. Az "Alkirály" fedőnevű akcióban az olasz csendőrség speciális maffiaellenes egységének ötszáz embere vett részt. Számos fegyvert foglaltak le.
Börtönbe került a klán három nőtagja: a feltételezések szerint ők tartották kézben a bűnszervezet "kasszáját", amelyből a maffia hagyománya szerint a börtönbe került klántagok családjainak fenntartását is fizették.
A Laudani-klán a Cosa Nostra (egyik) fegyveres csoportja. A kilencvenes években a szicíliai maffiának ez a bandája számos fegyveres merényletet és gyilkosságot követett el.
Az utóbbi években a Laudani-klán fő tevékenysége a zsarolás és a kábítószer-kereskedelem volt. Catania egész térségének vállalkozóitól és kereskedőitől "védelmi" pénzt szedtek. Ha ezt valaki megtagadta, erőszakkal kényszerítették a fizetésre. A hatóságok kiemelték, hogy a klán elleni nyomozás során a "védelmi" pénzre kényszerített cég- és bolttulajdonosok egyike sem mert együttműködni az ügyészséggel Laudaniék bosszújától tartva.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
- 10:08 Trump betiltja a vírusokkal kapcsolatos veszélyes kutatások állami támogatását
- 8:07 Pakisztán újabb rakétatesztet hajtott végre a fokozódó indiai feszültség közepette
- 6:54 Orosz Igla-S légvédelmi rakétákat kapott India a Pakisztánnal fokozódó feszültségek közepette
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06