Terrorizmus
Az Iszlám Állam fegyvereseit keresik Olaszországban
Kiemelt készültség lépett életbe az olasz-francia határnál levő Liguria tartományban, ahol két, Párizsból Szíriába tartó dzsihadista fegyverest keresnek a hatóságok.
2016.01.14 16:29MTIAz Interpol által kiadott körözés alapján az Iszlám Állam (IÁ) két fegyveresét keresik, akik a sajtóval közölt információk szerint Párizsból indultak el és Szíriába tartanak.
A két férfi egy szürke színű, belga rendszámú gépjárművel utazik, fel vannak fegyverkezve és veszélyesek. A feltételezések szerint Olaszországon akarnak áthaladni, ezért kiemelt az ellenőrzés a francia-olasz határon levő Ventimigliában, a genovai repülőtéren és a liguriai város kikötőjében is - értesült az IlGiornale.it hírportál. Keresésüket egész Olaszországra kiterjesztették.
Mint kiderült, a novemberi párizsi merényletek egyik elkövetőjeként ismert Salan Abdeslam, belga állampolgár is Olaszországon keresztül utazott Szíriába még tavaly augusztusban. Belgiumból autóval eljutott a dél-olaszországi Bari kikötőjébe, innen komphajóval Görögországba, majd továbbment Szíriába.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
- 18:53 Újabb idegenhonos faj bukkant fel az Alcsi Holt-Tiszán - már szaporulat is bizonyítható
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
- 10:04 Ékszerteknős-invázió - Tatabányán és Veresegyházon már megkezdték az eltávolításukat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06