Illegális bevándorlás
A menekültáradat csökkentése a holland EU-elnökség egyik fő prioritása
Az Európába érkező menekültek számának jelentős csökkentése az egyik legfőbb célkitűzése a január elsején kezdődő holland soros uniós elnökségnek.
2016.01.07 15:48MTIMark Rutte holland miniszterelnök erről a Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján beszélt az uniós elnökség amszterdami nyitórendezvényén.
A menekültek számának sokkal alacsonyabbnak kell lennie - hangsúlyozta Mark Rutte. Hozzátette, Hollandia emellett biztosítani kívánja az uniós tagállamok közötti méltányos tehermegosztást a menekültválság kezelése terén és azt is, hogy minden tagországban elegendő befogadóközpont működjön.
A sajtóértekezleten Jean-Claude Juncker abbéli meggyőződésének adott hangot, hogy a holland elnökség alatt hatékony európai határőrséget és parti őrséget fognak létrehozni. "A migrációs válságra nem a határok lezárása a helyes válasz" - szögezte le az Európai Bizottság elnöke.
A soros elnökségnek három másik fő prioritása van: a munkahelyteremtés és innováció, a pénzügyi stabilitás, valamint a jövőbe tekintő klíma- és energiapolitika.
Az Európai Bizottság tagjai a nyitórendezvény alkalmából csütörtökön mindannyian Amszterdamba látogattak, ahol délelőtt a holland kormány tagjaival egyeztettek. A biztosok ezt követően Vilmos Sándor holland királlyal és Máxima királynéval találkoznak, majd délután Hágába utaznak, hogy parlamenti képviselőkkel és szenátorokkal folytassanak megbeszélést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


