Állásidő
A nemzetközi közlekedést is érintő vasutassztrájk kezdődött Belgiumban
Kétnapos vasutassztrájk kezdődött kedd este Belgiumban, az akció a nemzetközi közlekedést is érinti.
2016.01.05 22:29MTIA kedd este 10 órakor kezdődött 48 órás munkabeszüntetés várhatóan komoly zavarokat fog okozni a belga és a nemzetközi vasúti közlekedésben egyaránt.
A sztrájk a nagy sebességű nemzetközi járatokat is érinti, törölték szinte az összes Belgiumon áthaladó járatát az Amszterdam és Párizs között közlekedő Thalys szuperexpressznek és a belga fővárost Londonnal, Párizzsal, Amszterdammal, valamint Kölnnel összekötő Eurostarnak.
A Nagy-Britanniát a kontinenssel összekötő La Manche-csatorna alatti alagúton az Eurostar London-Brüsszel járatai csak a brit főváros és a franciaországi Lille között járnak majd szerdán és csütörtökön.
A belga vasúti dolgozók részleges munkabeszüntetésének az oka a vasutas-szakszervezetek és az SNCB állami vasúttársaság közötti vita. A konfliktus középpontjában az SNCB tervezett 20 százalékos kiadáscsökkentése áll, amely a szakszervezetek szerint hatezer dolgozó elbocsátásával és a hatnapos munkahét bevezetésével járna.
A Vallóniában működő szakszervezetek általános sztrájkra szólították fel a vasutasokat, és bár a flamand szakszervezeti vezetők ezt ellenzik, a dolgozók ettől függetlenül Flandriában is sztrájkolnak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 0:00 Életbe lépett a Putyin által javasolt tűzszünet - Kijev elutasítja a békeajánlatot
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-kép miatt
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06