Vadállat
Medve sebesítette meg egy szlovák falu polgármesterét
A férfi túrázás közben véletlenül felriasztotta az állatot, mindketten meglepődtek - de a medve gyorsabb volt.
2015.12.28 15:48MTI
Felsőtóti (Horná Ves) falu 53 éves polgármestere, Jozef Hrotek a családjával kirándult vasárnap Turócremete (Vrícko) környékén, amikor belebotlott a medvébe. Mint a Markiza tévében elmondta, az állat ugyanúgy meglepődött, mint ő, de végül a ragadozó volt a gyorsabb: megragadta a lábánál és egy sziklának lökte, majd odébbállt. A polgármester a combján és az ülepén szenvedett kisebb sérüléseket, amelyeket kórházban láttak el.
Hrotek szerint egy hatalmas állattal találkozott, a medve lehetett úgy 200-300 kilós. Egy vadászati szakértő figyelmeztette a túrázókat, hogy Szlovákiában a szokatlanul enyhe időjárás miatt sok medve még nem kezdte meg téli álmát, ugyanakkor már nem találnak elegendő élelmet, ezért rendkívül ingerlékenyek lehetnek. Szlovákiában becslések szerint 800 barnamedve él.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:07 Pakisztán újabb rakétatesztet hajtott végre a fokozódó indiai feszültség közepette
- 6:54 Orosz Igla-S légvédelmi rakétákat kapott India a Pakisztánnal fokozódó feszültségek közepette
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
- 16:21 Változékony, gyakran csapadékos idő várható a héten
- 14:20 Boeing-karbantartási hiba miatt járatokat töröl a KLM
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06