Ünnep
Tengerből kimentett szenegáli menekült is nyert a spanyol karácsonyi lottón
A fiatal férfi elmondta, hogy élete most teljes fordulatot vesz, mert egy ideje munkanélküli.
2015.12.24 19:50MTISorra kerülnek elő Spanyolországban a keddi karácsonyi lottóhúzás nyerteseinek mesébe illő történetei; csütörtökön egy szenegáli bevándorlóról írt a sajtó, akit nyolc éve, egy, a tengeren hánykolódó csónakból mentett meg a parti őrség, most pedig egyike azoknak, akik részesülnek a 4 millió eurós (1,26 milliárd forint) El Gordo (A Kövér) fődíjból.
A Wagne nevű fiatal férfi elmondta, hogy élete most teljes fordulatot vesz, mert egy ideje munkanélküli. Mezőgazdasági segédmunkásként dolgozott egy üvegházban, de nemrégiben elbocsátották. "Már 5 euró sincs a zsebemben" - mondta, és az alkalmat felhasználva könnyes szemmel megköszönte Spanyolországnak, hogy annak idején megmentette az életét és befogadta.
A 79140-es számú sorsjeggyel nemcsak ő, hanem összesen 35, Szenegálból, Maliból, Marokkóból származó bevándorló nyert. Egy Iman nevű fiatal, marokkói nő, aki már 14 éve él Spanyolországban, azt tervezi, hogy szülővárosában vesz a pénzből házat.
A nyertes számot tartalmazó 160 darab sorsjegyet mind egy dél-spanyolországi tengerparti településen, a Roquetas de Mar nevű városkában adták el. Itt vásárolt belőle egy nyugdíjasklub kirándulócsoportjának 44 tagja is, akik szintén rendkívül boldogok ettől a "karácsonyi csodától".
Több tucat szelvényt vett meg az egyik szomszédos település, Laujar középiskolája azzal a szándékkal, hogy a gyerekek a családjukban és a szomszédjaik között kis haszonnal eladják, és az így befolyt nyereségből tanulmányi kirándulásra menjenek.
Az iskola igazgatója a sorsolás után azzal viccelődött, hogy a gyerekek akár már Miamiba is elutazhatnának.
A több mint 200 éves spanyol karácsonyi lottón Spanyolországban még azok is játszanak, akik egyébként nem kedvelik a szerencsejátékokat, ennek oka nemcsak a hagyomány, hanem az is, hogy több mint 1800 nyeremény talál gazdára. Vannak köztük kisebbek és óriásiak is, a nyeremények összértéke idén meghaladta a 2,2 milliárd eurót.
A lottón 20 eurót nyert Mariano Rajoy miniszterelnök is, aki a szelvényt egy málagai kampányeseményen kapta ajándékba.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:10 Vegyi vészhelyzet Katalóniában: hatalmas klórgázfelhő szabadult el
- 16:45 30 napos tűzszünetet jelentett be Zelenszkij - Putyin nem kért belőle
- 15:00 Trump - Azonnali tűzszünetben állapodott meg India és Pakisztán
- 14:00 Hozz magaddal lapátot! - Elképesztő összefogás zajlik a Parajdi sóbánya megmentéséért - videók
- 12:50 Nyílt utcán, forgalomban csapott le a TEK egy ukrán állampolgárra a kémügy miatt - videó
- 10:46 Pakisztán védelmi minisztere - Jelenleg nincs napirenden az atomeszközök bevetése India ellen
- 8:42 Pakisztán nagyszabású katonai műveletet indított India ellen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06