Illegális bevándorlás
Szlovén miniszterelnök: mini Schengen nincs, és nem is lesz
Cerar szerint a mini Schengen ötlete belpolitikai okokból terjedt Hollandiában, később azonban többen cáfolták, köztük a holland miniszterelnök is, aki elmondta: hivatalosan erről soha nem vitáztak, az egész csak kitalálás.
2015.12.14 16:46MTIMini Schengen nincs, és nem is lesz, ezt néhány sajtóorgánum és (ellenzéki) politikus találta ki - jelentette ki Miro Cerar szlovén miniszterelnök hétfőn, ellenzéki képviselők kérdéseire válaszolva a ljubljanai parlamentben.
Cerar szerint a mini Schengen ötlete belpolitikai okokból terjedt Hollandiában, később azonban többen cáfolták, köztük a holland miniszterelnök is, aki elmondta: hivatalosan erről soha nem vitáztak, az egész csak kitalálás.
A migránsok fő célpontjait képező hét uniós tagállam vezetőinek találkozója újból felkeltette a gyanút, hogy a mini Schengen lehet a téma, de ez is teljesen hamisnak bizonyult - hangsúlyozta Cerar.
"Ez nem volt része a hivatalos tárgyalásoknak, semmi olyasmiről nem volt szó, ami veszélyeztetné az Európai Tanács és az Európai Unió munkáját, és legkevésbé olyasmiről, ami valamiféle mini Schengenre hasonlított volna" - szögezte le.
Cerar egyúttal kiemelte, hogy Szlovénia betartja a schengeni szabályokat.
"Szlovénia benne van Schengenben, és benne is lesz, betartja a kötelező szabályokat, és egy tagállam sem akarja Szlovéniát kirekeszteni az övezetből, inkább együtt akar vele működni a menekültáradat hatékony kezelésében"- húzta alá.
Ljubljana az adott körülmények között optimálisan betartotta a schengeni egyezményt, amit az EU el is ismert - mondta, majd hozzáfűzte: "az Európai Bizottság Olaszország, Málta, Görögország és Horvátország ellen is kötelezettségszegési eljárást indított, mert a szóban forgó országok menekültügyi szabályozásának bizonyos pontjai nincsenek összhangban a közösségi joggal, Szlovénia pedig nem volt közöttük".
Szintén képviselői kérdésre válaszolva Cerar arról is beszélt, hogy Ljubljana erőteljesen fellépne, ha Ausztria úgy döntene, lezárja határát Szlovéniával, de erről nincsen szó. "Néhány kilométer kerítés épült mindössze, amely a migránsokat a megfelelő pontokra tereli" - tette hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


