Illegális bevándorlás
Megérkezett Kanadába a szíriai menekültek első csoportja
Az újonnan megválasztott kanadai kormány február végéig 25 ezer szíriai menekültet telepítene le az országban, noha a nyugati országokban nagy vita folyik arról, hogy hogyan kezeljék a menekültválságot.
2015.12.11 11:34MTIMegérkezett Torontóba csütörtök éjjel a kanadai kormány szíriai menekülteket szállító első repülőgépe, a migránsokat Justin Trudeau kanadai kormányfő fogadta.
A szíriai migránsok első nagy csoportja, 163 ember egy katonai géppel érkezett Kanadába. A gép Bejrútból indult és Németország érintésével érkezett Torontóba.
"Ez a nap mindannyiunk emlékezetében megmarad. Erőforrást jelentenek ezek a menekültek Kanadának, az ország nyílt szívvel jövőt kínál nekik és gyermekeiknek" - mondta a miniszterelnök.
A Kanadai Liberális Párt vezette, újonnan megválasztott kormány ragaszkodik ahhoz a tervéhez, hogy február végéig 25 ezer szíriai menekültet telepít le az országban, noha a nyugati országokban nagy vita folyik arról, hogy hogyan kezeljék a menekültválságot. A tervet mind a tíz kanadai tartomány helyi vezetője, továbbá az ellenzék is támogatta. A menekültek csütörtök esti fogadásán a kormányfő mellett jelen volt a bevándorlási, az egészségügyi és a védelmi miniszter, továbbá Ontario és Toronto tartomány miniszterelnöke és az ellenzéki Konzervatív Párt képviselői.
A csütörtök éjjel a menekülteket szállító első kanadai repülőgép érkezésekor egy tucatnyian gyűltek össze a torontói Pearson repülőtér bejáratánál, hogy ajándékokat adjanak át a Szíriából érkezőknek.
A csütörtöki Toronto Star című napilap címlapján angolul és arabul is üdvözölte a Kanadába érkező menekülteket. A lap vezércikkében nekik címezve az írta: Kanadát "kicsit nagyobb és hűvösebb helynek találják majd, mint Damaszkuszt vagy Aleppót. Torontó olyan város, amely fenntartja sokszínűségét, ebben rejlik ereje."
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


