Rettegés és félelem
Terror borult Európára
Az Iszlám Állam Párizst fenyegeti, Brüsszelben a legmagasabb fokú terrorkészültség lépett életbe. Több európai nagyvárosban is bombariadó volt. Egy török gép bombafenyegetés miatt Kanadában volt kénytelen landolni.
2015.11.22 11:51MTIDrámai a helyzet Brüsszelben. A legmagasabb szintű riadót rendelték el, miután a párizsihoz hasonló terror-támadásokra készülhetnek terroristák. Bezártak áruházakat, szórakozóhelyeket, kávézókat, leállt a metró, arra kérnek mindekit, hogy ha teheti maradjon otthon. Az utcákon állig felfegyverzett, golyóálló mellényes rendőrök és katonák járőröztek tegnap.
Újabb fenyegetést kapott Párizs az Iszlám Államtól. Egy belga napilap szerint a várható merényletek súlyosabbak lesznek mint a 2001 szeptember 11-ei Amerika elleni támadás. Hivatalos forrásból nem erősítették meg a fenyegetésről szóló híreket. Bombariadó volt egyébként több európai nagyvárosban is, így a többi közt Berlinben és Luxemburgban.
Felhatalmazást adott az ENSZ biztonsági tanácsa az Iszlám Állam és az Al-Kaida szíriai szárnya elleni támadásra. Egyhangú döntést hozott erről a BT. A gyakorlatban persze már eddig is bombáztak a nemzetközi koalíció gépei és az oroszok is.
Bombafenyegetés miatt kényszerleszállást hajtott végre a török légitársaság egyik gépe Kanadában. A járat New Yorkból Isztambulba tartott 256 utassal a fedélzetén.
Megszakadt a Krím-félsziget áramellátása Ukrajna felől. Egyelőre nincs pontos értesülés arról, mi az oka az áramkimaradásnak, de a sajtó közlése szerint ismeretlenek felrobbantották a Krímet árammal ellátó távvezetékek oszlopait. A helyzet rendezésére minden tartalék energiaforrást felhasználnak, mobil áramfejlesztőket és pótlólagos erőműveket. A kórházak áramellátása egyelőre biztosított, de a félsziget nagyvárosaiban nincs közvilágítás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06