Szökevény
Szökésben lévő krokodilt fogtak Ciszjordániában
A kóbor hüllőt az izraeli természetvédelmi hatóság szakemberei fogták be egy lakossági panasz nyomán.
2015.11.05 16:55MTI
képünk illusztráció - freedigitalphotos.net/dan
Egy már nem működő krokodilfarmról megszökött hüllőt találtak egy izraeli falu közelében, a Jordán folyó nyugati partján - közölte csütörtökön a Háárec című újság honlapja.
A kis termetű krokodilt a Jafit nevű ciszjordániai telep melletti földeken fedezték fel szerdán. A Háárec szerint már nem először bukkantak a környéken a veszélyes hüllő egy példányára: Facael falu tenyészetéből már többször is elkóboroltak az állatok, de a hatóságok tehetetlenek, mert nem tudják sem megszüntetni, sem elköltöztetni a krokodiltanyát.
A kóbor hüllőt az izraeli természetvédelmi hatóság szakemberei fogták be egy lakossági panasz nyomán.
Gadi Bitán, az ezer állatot tartó facaeli krokodiltenyészet gazdája tagadja, hogy tőle származna a szökevény, mivel állítása szerint gondosan őrzi állatait és betartja a hatóságok összes előírását.
Bitán krokodilparkja régen turistalátványosságként működött, de már több éve bezárt, és azóta súlyos pénzügyi nehézségekkel küzd. Bitán nem altathatja el az állatokat, hogy bőrüket pénzzé téve rendezze adósságait, mert egy kormányrendelet megtiltotta a krokodilok kereskedelmi célú tenyésztését.
Tavaly Ciprusra akarta költöztetni több mint ezer hüllőjét, de mindeddig nem kapta meg az ehhez szükséges engedélyeket, mert a kiszemelt hely közelében élő ciprusiak és a helyi környezetvédők is tiltakoznak a veszélyes állatok jelenléte ellen. A kérdést múlt hónapban már a ciprusi parlament környezetvédelmi bizottsága is megvitatta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


