Illegális bevándorlás
Újabb gyújtogatás egy svédországi menekültszálláson
Gyúlékony anyagot öntöttek be csütörtök reggel az egyik, szülői felügyelet nélkül hagyott gyerekeket befogadó menhely ablakán.
2015.10.29 19:04MTISenki sem sérült meg a gyújtogatásban - mondta a svéd rendőrség.
Az utóbbi hetek során több menekültközpont és -menhely ellen követtek el gyújtogatást Svédországban, így szerdára virradó éjjel ismeretlenek Molotov-koktéllal lángba borítottak egy üresen álló stockholmi épületet, amelyet a hatóságok kedden jelöltek ki menekültszállásnak.
Keddre virradó éjjel pedig Svédország déli részén is több hasonló incidens történt, szintén menekültszállások elleni támadások. A támadásokat a menekültek áradata válthatta ki. A bevándorlásügyi hatóságok közlése szerint Svédországban az év végéig elérheti a 190 ezret a menedékkérők idei száma.
A svéd hatóságok a gyújtogatási sorozatra tekintettel már pár napja bejelentették, hogy a jövőben titokban akarják tartani a menedékkérőknek szánt szállások pontos helyét. Egyes települések azonban az ilyen jellegű információkat nyilvánosságra hozhatják. A szomszédos Norvégia bevándorlási hatóságai jelenleg azon tanakodnak, hogy kövessék-e a svéd példát, vagy továbbra is hozzák nyilvánosságra a szállások helyét.
A menedékkérők sem mindig fogadják el a nekik kiutalt szállásokat. Vasárnap óta tizennégy szíriai és iraki származású menedékkérő nem hajlandó elhagyni az őket szállító buszt a svédországi Limában, mivel nem tartják megfelelőnek az ideiglenesen kijelölt lakhelyüket - közölte Kurt Podgorski, a síparadicsomnak számító település polgármestere.
A hatóságok a menedékkérelmek elbírálásáig a térségben utaltak ki faházakban szállást a menekülteknek. Ezeket az összkomfortos faházakat a téli sportokat kedvelő turistáknak építették eredetileg, és egy erdős terület közepén vannak, több kilométerre a legközelebbi lakott településtől.
A polgármester elismerte, hogy a környezet szöges ellentétben állhat azzal, amit a Közel-Keletről származó emberek megszokhattak. A Norvégiához közeli térség csütörtökön mért hőmérséklete a fagyponthoz közeli, és a menekültek arra hivatkoznak, hogy terhes nők és gyermekek is vannak velük.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


