Illegális bevándorlás
A horvátok szorgalmasan szállítják a szlovén határra a migránsokat
A szlovén rendőrség adatai szerint vasárnap éjféltől 11 ezer 555 migráns lépte át a horvát-szlovén határt. Nagy részük illegálisan, a zöldhatáron keresztül érkezett az országba.
2015.10.27 11:17MTI
Horvátország továbbra is a szlovén határra szállítja a migránsokat, Szlovénia ezért azzal fenyegetőzik, hogy szigorít határvédelmén - írta kedden a horvát sajtó.
Karl Erjavec szlovén külügyminiszter a közszolgálati televízióban arról beszélt, hogy Ljubljana szigorít a határvédelmén és csökkenti azoknak az áteresztési pontoknak a számát a szlovén-horvát határon, ahol beléphetnek területére a migránsok, ha Zágráb nem tartja tiszteletben a vasárnapi migrációs csúcson megbeszélteket, miszerint a Közel-Keletről érkező bevándorlók útvonalán fekvő országok a jövőben nem engedik át a menekülteket határaikon az érintett szomszédos államok előzetes beleegyezése nélkül.
Zoran Milanovic horvát miniszterelnök a Vecernji List zágrábi napilap tájékoztatása szerint hangsúlyozta: Horvátország vonattal és buszokkal továbbra is a szlovén határra szállítja a migránsokat, mivel Zágráb csak akkor tudja betartani a brüsszeli egyezséget, ha azt azok az országok is megteszik, vagyis Szerbia, Macedónia és Görögország, amelyeken át a migránsok Horvátországba érkeznek. Horvátország nem lesz gyűjtőközpont - tette még hozzá.
Ranko Ostojic horvát belügyminiszter a sajtónak azt mondta: a Brüsszelben vállaltaknak az a feltétele, hogy Görögországban elkezdjenek működni a gyűjtőközpontok (hot spot). Horvátországnak most az a legfontosabb, hogy a migránsok elszállítása továbbra is zökkenőmentesen működjön, és az illegális bevándorlók minél kevesebb időt töltsenek a tranzitközpontokban.
A horvát belügyminisztérium legfrissebb adatai szerint szeptember közepe, a magyar-szerb zöldhatár lezárása óta 263 ezer 407 illegális bevándorló lépte át a szerb-horvát határt. Hétfő éjféltől kedd 9 óráig 2013 migráns érkezett az országba, továbbra is főleg Bapska körzetében lépve át a határt.
A szlovén rendőrség adatai szerint vasárnap éjféltől 11 ezer 555 migráns lépte át a horvát-szlovén határt. Nagy részük illegálisan, a zöldhatáron keresztül érkezett az országba. Ezen belül a rigonce-harmicai határátkelő körzetében keddre virradóra a zöldhatáron keresztül illegálisan több mint 4600 ember lépett be Szlovéniába. A szlovén hatóságok hétfőn közölték: a közeljövőben lezárhatják ezt a területet, hogy tehermentesítsék a környéket a migrációs nyomás alól.
A brezicei, dobovai és rigoncei befogadóállomásokon jelenleg is több ezer közel-keleti bevándorló tartózkodik. Őket regisztrálják és elszállítják az osztrák határhoz közeli tranzitközpontokba, valamint az ország más részein működő menekültszállásokra.
A magyar-horvát zöldhatár múlt péntek éjféli lezárása óta a horvát kormány nem erre a határszakaszra szállítja a migránsokat, hanem a szlovén határra. Azóta Szlovéniában 83 ezer 608 illegális bevándorlót regisztráltak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:54 AI és VUCA - elhozzák a világ végét, de nem úgy, ahogyan a legtöbben várnák
- 16:12 Pszichedelikus szertartások a hatalmi elitnek - Titkos drogtermet tártak fel Peruban
- 14:40 Csak a bálnák tudják, hogy 53 év után hova zuhant vissza a Földre a szovjet űreszköz
- 12:29 Trump üdvözli Putyin béketárgyalási javaslatát
- 10:27 Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
- 8:25 Macron visszautasítja Putyin javaslatát
- 6:11 Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06