Illegális bevándorlás
Még mindig ezrek érkeznek Presevóba
A szerb fővárosban viszont nem töltenek már egyetlen órát sem, nemhogy napokat, mint ami korábban jellemző volt.
2015.10.02 11:41MTI
MTI Fotó: Balogh Zoltán
Nem csökkent látványosan a migránsnyomás a macedón-szerb határon, Presevóba még mindig ezrek érkeznek naponta - jelentette a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) pénteken.
A tudósítás szerint az utóbbi 24 órában mintegy 3 ezren haladtak át a településen felállított befogadóközponton, ahol regisztrálták őket. A B92 nevű televízió beszámolója szerint pedig egy nappal korábban ennél valamivel több, négyezer migránst regisztráltak.
A B92-nek a Vöröskereszt presevói munkatársa elmondta: becsléseik szerint az utóbbi három hónapban körülbelül százezer migráns érkezett a dél-szerbiai településre.
Rados Djurovic, a menedékkérők védelmével foglalkozó központ vezetője néhány nappal ezelőtt közölte, hogy a Közel-Keletről érkezők villámgyorsan hagyják el Szerbiát, Presevóból Belgrádba, onnan pedig a horvát határhoz közeli Sidre utaznak, a szerb fővárosban nem töltenek már egyetlen órát sem, nemhogy napokat, mint ami korábban jellemző volt.
Belgrádban arra számítanak, hogy a hideg, esős időszak beköszöntével újra hosszabb időt töltenek majd a migránsok az országban, és a befogadóközpontok is megtelnek.
A szerb kormány csütörtök este közölte, hogy az Európai Unió hamarosan 10 millió euróval támogatja Szerbiát a migránsválság kezelésében, különös tekintettel a téli időszakban felmerülő igényekre. Ezt Christian Danielsson, az Európai Bizottság Bővítési Főigazgatóságának főigazgatója jelentette be, miután tárgyalt Aleksandar Vucic szerb kormányfővel a migránsnyomás okozta válság kezelésének különböző lehetőségeiről.
A hivatalos adatok szerint Szerbián ebben az esztendőben több mint 200 ezer migráns haladt át. Ők korábban Magyarország felé, most viszont már Horvátország felé folytatják a Nyugat-Európába vezető útjukat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


