Illegális bevándorlás
Az Amnesty International megkezdte vizsgálatát a traiskircheni menekülttáborban
Az Amnesty International nemzetközi emberi jogi szervezet csütörtökön megkezdte vizsgálatát az alsó-ausztriai traiskircheni menekülttáborban.
2015.08.06 12:06MTIHárom szakértő és egy tolmács látogatott el a táborba délelőtt, arról azonban nincsen pontos információ, hogy a vizsgálat meddig fog tartani. Az emberi jogi és egészségügyi szakértők munkáját a média képviselői a helyszínen nem kísérhetik figyelemmel.
A Bécshez közeli traiskircheni táborban a legfrissebb jelentések szerint mintegy 4500-an vannak, és közülük 1500 embernek nincs ágya. Július végi adatok szerint a befogadóközpontban 1800 kiskorú él kísérő nélkül.
Az osztrák sajtó továbbra is nagy terjedelemben foglalkozik a menekültügyi helyzettel. A Der Standard című napilapban csütörtökön megjelent interjúban Franz Löschnak egykori belügyminiszter dilettánsnak nevezte országa menekültpolitikáját. Ő a délszláv háború alatt volt hivatalban, és abban az időben 115 ezren menekültek az egykori Jugoszlávia tagállamaiból Ausztriába. Löschnak szerint a menekültek elhelyezésével akkor nem volt gond.
A szociáldemokrata politikus bírálta a jelenlegi - néppárti - minisztert, mert szerinte már régen ki kellett volna dolgozni egy cselekvési tervet, hiszen a szakértők már korábban figyelmeztettek a menekültek várható áradatára. Löschnak elmondta: az ő hivatali idejében is előfordult, hogy tüntetett egy település a menekültek befogadása ellen, azonban most a kormányban is belső konfliktus kíséri a kérdés kezelését. Példaként említette a belügyi és a védelmi tárca között a kaszárnyák megnyitásáról szóló vitákat, amelyek a nyilvánosság előtt zajlanak.
A Die Presse című napilap csütörtöki számában közölt információk szerint az alsó-ausztriai tartományi rendőrség vezetője a belügyminisztériumnak arról panaszkodott, hogy a rendőrök számos alkalommal nem tudnak megfelelő erőkkel jelen lenni, mivel legfőképp a menekülthelyzetre koncentrálnak, és egyéb esetekben csak ügyeleti készültséget tudnak ellátni. A belügyminiszter úgy reagált, elképzelhetőnek tartja, hogy a hadseregnek kell támogatnia a rendőrség munkáját. Ezzel a javaslattal a védelmi miniszter is egyetértett. Hasonló tervezettel állt elő korábban Hans Niessl burgenlandi tartományi kormányfő is.
A legfrissebb adatok szerint Ausztriában az év első hat hónapjában több mint 28 ezer menekültkérelmet nyújtottak be, ezekből hatezret pozitívan bíráltak el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06