Germanwings
Mindenki hárít a Lubitz-ügyben
A szabályoknak megfelelően jártak el, amikor 2010-ben kiadták a pilótaengedélyt a Franciaországban lezuhant Germanwings-gép másodpilótájának, aki a feltételezések szerint szándékosan vezethette hegyoldalnak az utasszállítót március végén.
2015.04.09 14:35MTIA Lufthansa német légitársaság, a Germanwings anyavállalata szerint Andreas Lubitz 2009-ben, a pilótaképzés során beszámolt róla, hogy korábban súlyos depresszióban szenvedett. A német szövetségi légügyi hivatal (LBA) viszont az előző hétvégén azt közölte, hogy nem volt tudomása a másodpilóta betegségéről. A vállalat közlése szerint a 2013 előtt hatályban lévő szabályok szerint nem volt kötelező tájékoztatni a szövetségi légügyi hivatalt Lubitz depressziójáról.
Carsten Spohr, a Lufthansa elnöke csütörtökön találkozott Jörg Mendellel, az LBA vezetőjével. "Arra az eredményre jutottunk, hogy a pilótaengedély kiadásánál a szabályzatnak megfelelően jártak el" - közölte a szövetségi légügyi hivatal a tanácskozás után.
A Germanwings Barcelona-Düsseldorf útvonalon közlekedő Airbus A320-as gépe fedélzetén 150 emberrel március 24-én délelőtt csapódott hegyoldalnak Franciaország déli részén, az Alpokban. A gép két fekete dobozának adatai szerint a másodpilóta bezárkózott a pilótafülkébe és szándékosan idézte elő a végzetes süllyedést. A düsseldorfi ügyészség a másodpilóta lefoglalt táblagépének vizsgálata alapján megállapította, hogy Lubitz az öngyilkosság lehetséges módozatairól tájékozódott az interneten a katasztrófa előtti napokban, és legalább egyszer a pilótafülkék ajtajára vonatkozó kifejezésekre is rákeresett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
- 9:56 Halálos áldozatokat követeltek a villámárvizek Kentucky államban
- 7:54 Bőröndbe rejtette egy 17 éves lány holttestét, a repülőtéren fogták el a gyilkossággal gyanúsított férfit
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


