Tiltakozás
Észak-Korea rakétákat lőtt ki a Japán tengerre
Így tiltakoztak a jelenleg is zajló amerikai-dél-koreai közös hadgyakorlat miatt.
2015.04.03 16:01MTIA 140 kilométeres hatótávolságú rakéták az ország partjaitól nyugatra csapódtak a tengerbe. Két napon belül ez volt a második alkalom, hogy Phenjan rakétákat indított.
A rakétakísérletek minden bizonnyal azzal függnek össze, hogy az Egyesült Államok és Dél-Korea március elején megkezdte Key Resolve és Foal Eagle fedőnevű, nyolc hétig tartó közös hadgyakorlatát, amelyet minden évben megrendez. A gyakorlat április 24-ig tart.
A phenjani rezsim mindig dühödten tiltakozik a katonai manőverek ellen, amelyeket ellenséges hatalmak háborús előkészületeinek tart. Szöul és Washington állítása szerint a gyakorlatok kizárólag védelmi célokat szolgálnak, s azok keretein belül egy esetleges észak-koreai támadás visszaverésére készülnek fel.
A két Korea hivatalosan máig hadban áll egymással, mivel a köztük lezajlott háború hadműveleteit lezáró 1953-as tűzszünet után nem kötöttek békeszerződést.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06