Véget kell vetni a Venezuela elleni agressziónak
Több mint egymillióan Washington ellen
Több mint egymillió aláírást gyűjtöttek össze Venezuelában a kormány támogatói vasárnap azzal a céllal, hogy az Egyesült Államok vessen véget a latin-amerikai ország elleni "agressziójának".
2015.03.23 22:30MTIJorge Rodríguez, Caracas főváros polgármestere, a kezdeményezés irányítója azt hangoztatta, hogy tízmillió aláírást fognak összegyűjteni és átadni az amerikai elnöknek.
Hozzátette, hogy a venezuelai kormány több mint 2,6 millió támogatói üzenetet kapott a Twitteren. Az aláírásgyűjtő kampány csütörtökön kezdődött, és több mint 13 ezer helyszínen lehetett csatlakozni ahhoz a követeléshez, hogy Barack Obama amerikai elnök vonja vissza azt a rendeletét, amelyben Venezuelát az Egyesült Államok nemzetbiztonságát veszélyeztető fenyegetésnek minősítette.
Nicolás Maduro venezuelai elnök volt az első, aki aláírta a gyűjtőívet, mielőtt a kezdeményezés támogatói megkezdték volna az országos kampányt. Számos latin-amerikai szervezet, így a Dél-amerikai Nemzetek Szövetsége (Unasur), valamint a Bolivari Alternatíva Amerika Népei Számára (ALBA) nevű tömörülés is elítélte a washingtoni döntést.
Az aláírásgyűjtés április 9-éig tart, amikor Panamavárosban megkezdődik az amerikai államok hetedik csúcstalálkozója. Az eseményen Obama elnök tárgyalóasztalhoz ül a régió államfőivel, így a venezuelai elnökkel, Maduróval is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
- 13:53 Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
- 11:50 Választás 2026 - Lejár a határidő a plakátok eltávolítására
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


