Megfigyelő
A Vatikán szerint az ENSZ felelőssége megállítani a keresztényüldözést
Az ENSZ fellépését sürgette a Pakisztánban elkövetett keresztény ellenes merényleteket követően Silvano Maria Tomasi érsek, a Szentszék állandó megfigyelője a világszervezet genfi hivatalainál.
2015.03.16 19:24MTISilvano Maria Tomasi az olasz sajtónak hétfőn tett nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy a Közel-Keleten és Pakisztánban is zajló, a keresztények ellen alkalmazott népirtással szemben a nemzetközi közösségnek kötelessége védelmet nyújtani.
A Vatikán állandó ENSZ-megfigyelője hangsúlyozta, hogy az erő alkalmazása mindig végső megoldásnak számít, de "ha a diplomáciai fellépés a körülmények miatt már nem lehetséges és a keresztények elleni szisztematikus támadás folytatódik, a nemzetközi közösség felelőssége ezt megállítani az emberéletek és az alapvető emberi jogok védelmében".
Tomasi érsek hozzátette: nem az egyház feladata megmondani, mit kell tennie a politikának. Az ENSZ-nek kell eldöntenie, miként akar cselekedni a megoldás érdekében - hangoztatta. A Vatikán képviselője ugyanakkor megjegyezte, hogy az Iszlám Állam (IÁ) és más szélsőséges iszlám terrorista szervezetek szabályos népirtást folytatnak. Az erőszak túlzott méretet öltött, ez így nem folytatódhat - mondta Silvano Maria Tomasi.
A Pakisztánban a vasárnapi mise alatt elkövetett öngyilkos merényletben, amelynek célpontja Lahorban egy katolikus és egy protestáns templom volt, tizenöten meghaltak és legalább hetvenen megsebesültek. A merényleteket a pakisztáni tálibok egy frakciócsoportja, a Dzsamáat-ul-Ahrár vállalta magára.
A Vatikáni Rádió hétfőn közölt adatai szerint a vallási gyűlölet áldozatainak 70 százaléka keresztény. A világban mintegy százezer keresztényt diszkriminálnak vagy üldöznek hitük miatt. Az utóbbi két év alatt az áldozatok száma a négyszeresére emelkedett. 2014-ben 4344 keresztény halt meg hite miatt és 1602 keresztény templomot romboltak le vagy gyújtottak fel. Az ott élő keresztények számára a tíz legveszélyesebb országnak Észak-Korea, Szomália, Szíria, Irak, Afganisztán, Szudán, Irán, Pakisztán, Eritrea és Nigéria számít.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 0:00 Életbe lépett a Putyin által javasolt tűzszünet - Kijev elutasítja a békeajánlatot
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-kép miatt
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06