Katasztrófa
Tűzvész miatt szükségállapotot hirdettek ki a chilei Valparaisóban
Tűzvész miatt szükségállapotot hirdetett ki a kormány a chilei Valparaiso kikötővárosban, és péntek éjjel megkezdték a lakosság egy részének a kitelepítését.
2015.03.14 09:52MTIA kényszerintézkedést bejelentő Mahmoud Aleuy belügyminiszter-helyettes nyugalomra intette a lakosságot, és kérte az embereket, hogy tegyenek eleget a mentésben résztvevő rendőrség és katonaság utasításainak. Mint mondta, a helyzet alakulásától függően 4-16 ezer lakos evakuálására lehet szükség. Valparaisóban és a szomszédos Vina del Mar városban ideiglenes lakhelyet biztosítanak az érintetteknek. Már eddig is több száz ember menekült el a házából, mert az erős szélben bármely pillanatban elnyelhetik a lángok.
A tűzoltók szerint eddig mintegy 260 hektár bozótos és fenyves égett le. A fővárostól, Santiago de Chilétől 120 kilométerre északnyugatra fekvő Valparaisóban tavaly áprilisban is volt egy hatalmas tűzvész, amely négy nap alatt több mint tízezer hektárra terjedt ki, 15 ember meghalt, és károkat okozott 12 ezer embernek. A kormány 510 millió dollárt utalt ki a helyreállításra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


