Felségsértést követtek el
Börtönre ítélték az exhercegné szüleit Thaiföldön
Felségsértésért két és fél éves börtönbüntetésre ítélték Thaiföldön a volt hercegné szüleit szerdán.
2015.03.11 16:31MTIA thaiföldi herceg volt feleségének 72 éves édesapját és 66 éves édesanyját azért ítélték el, mert a bíróság szerint 2003-ban a szomszédjukkal való vitájuk során "visszaéltek a koronaherceg nevével".
A két szülő beismerte, hogy a királyi családhoz fűződő kapcsolataiknak köszönhetően elintézték, hogy az illető szomszédot csalás vádjával börtönre ítéljék.
Az utóbbi hetekben a koronahercegtől decemberben elvált Szriraszmi Szuvádi számos rokonával szemben indult büntetőjogi eljárás Thaiföldön, miután a nő lemondott a királyi család tagjait megillető előjogokról.
A volt hercegnének a királyi családból való kizárását Maha Vadzsiralongkorn koronaherceg kezdeményezte novemberben a nő rokonait érintő korrupciós ügyekre hivatkozva, de Szuvádi végül önként hagyta ott a királyi családot.
Ő volt a 62 éves koronaherceg harmadik felesége. Thaiföld rendelkezik a világ egyik legszigorúbb felségsértési törvényével, amelynek értelmében akár 15 éves szabadságvesztés is kiszabható a királyi családot becsmérlőkre. A hadsereg tavaly májusi hatalomátvétele óta a hatóságok egyre szigorúbban alkalmazzák a jogszabályt.
Jogvédők azzal vádolják a hatóságokat, hogy általában politikai okokból, bírálóik és ellenfeleik üldözése céljából emelnek vádat felségsértés címén. Thaiföldön az utóbbi időben számos spekuláció látott napvilágot a 87 éves IX. Ráma Bhumibol Aduljadedzs király egészségi állapotáról, illetve az utódlás kérdésével kapcsolatban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


