Esélyegyenlőség
LMBT-ügyi emberi jogi különmegbízottat nevezett ki az amerikai külügyminiszter
Randy Berry személyében John Kerry amerikai külügyminiszter hétfőn kinevezte az Egyesült Államok első olyan különmegbízottját, aki a leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű (LMBT) személyek emberi jogainak ügyében jár majd el.
2015.02.24 07:21MTI
Berry jelenleg amszterdami főkonzul. Az amerikai diplomáciai tárca hétfői közleménye szerint korábban Nepálban, Új-Zélandon, Ugandában, Bangladesben, Egyiptomban és a Dél-afrikai Köztársaságban tejesített külszolgálatot.
Kerry reményét fejezte ki, hogy az új különmegbízott jelentősen hozzájárul majd az LMBT személyek elleni erőszaktól és megkülönböztetéstől mentes világ megteremtését célzó erőfeszítésekhez.
A közlemény rámutatott, hogy 75 országban még mindig büntetik "az azonos neműek kölcsönös beleegyezésen alapuló tevékenységét".
"Itt az ideje, hogy érvényt szerezzünk minden ember egyenlőségének és a méltóságának, függetlenül szexuális irányultságától vagy nemi identitásától" - így a közlemény.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06