Szentszéki szóvivő
Reformál a pápa: hosszú út előtt áll a Vatikán
Hosszúnak jósolta a Vatikán átfogó reformjához szükséges időt Federico Lombardi szentszéki szóvivő csütörtökön azt követően, hogy Ferenc pápa két napos tanácskozásba kezdett a bíborosi testület tagjaival a szerkezeti és gazdasági működés átalakításáról.
2015.02.12 18:21MTI
Fotó: Facebook/Papa Francesco - Jorge Mario Bergoglio
A szentszéki szóvivő ugyanakkor hozzátette, hogy bizonyos újításokat már a teljes reform elindítása előtt be lehetne vezetni "kísérleti jelleggel". Marcello Semeraro püspök, a vatikáni reformok kidolgozásával megbízott kilenc fős bíborosi tanács (C9) titkára korábban úgy nyilatkozott, hogy a Vatikán működési átalakítása nem kezdődik meg 2016 előtt.
Ferenc pápa február 14-én új bíborosokat nevez ki. Ezt megelőzően az egyházfő tanácskozik a bíborosi testületnek a kinevezésre Rómába érkezett tagjaival. Az egyház 228 bíborosából eddig 165 érkezett meg a Vatikánba.
Csütörtökön a pápának és a bíborosoknak a tanács tagjai számoltak be eddigi munkájukról. A tanács jelentést tárt eléjük a tervezett reformokról.
Federico Lombardi elmondta, hogy a reformtervek között szerepel a jelenlegi vatikáni kongregációk, pápai tanácsok és más hivatalok összevonása a bürokrácia csökkentése és a hatékonyság növelése érdekében. Egyelőre két nagy kongregáció létrehozásáról esett szó: az egyik a laikusokat, a családot és az életet érintő kérdésekkel foglalkozna, a másik az igazságosság, a béke és a könyörületesség eddigi tanácsait foglalná magába. Utóbbihoz tartozna az egyház migrációs és karitatív tevékenysége. Összevonnák a vatikáni kulturális és oktatási tárcát is.
Ferenc pápa a bíborosokkal tartott tanácskozást megnyitó beszédében hangsúlyozta, hogy a Vatikán reformjának az átláthatóság és a testületileg hozott döntések jegyében kell végbemennie. Ferenc pápa az egész egyházat érintő reformfolyamat kiemelt elemének mondta a kiskorúak, valamint a természet védelmét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


