Ukrán válság
Fedélzeti felvétel Mariupol civilek lakta körzetének támadásáról
A kelet-ukrajnai szakadárok önkényesen kikiáltott Donyecki Népköztársaságának (DNR) vezetője személyesen jelentette be, hogy a szakadárok támadást indítottak az Azovi-tenger menti Mariupol ellen. Videó is van a frontvonalból.
2015.01.25 14:05MTIOlekszandr Zaharcsenko, a kelet-ukrajnai szakadárok önkényesen kikiáltott Donyecki Népköztársaságának (DNR) vezetője személyesen jelentette be, hogy a szakadárok támadást indítottak az Azovi-tenger menti Mariupol ellen - hozták nyilvánosságra ukrán források vasárnap.
A szakadár vezető szombaton egy Donyeckben tartott nyilvános utcai rendezvényen mondott beszédet. Szavait a hallgatóság "Hurrá!" és "Hallelujah" felkiáltásokkal fogadta. Az Ukrajinszka Pravda ukrán hírportál videofelvételt is közölt Zaharcsenko beszédéről, amelyben bejelenti a támadást. A hírportál megjegyezte, hogy az orosz média később úgy idézte a szakadár vezér szavait, hogy nem rohamot indítanak, hanem a városon kívül lévő ukrán katonai állásokat támadják. Szombaton azonban az egyetlen harci esemény az ukrán fegyveres erők ellenőrzése alatt lévő város elleni tüzérségi támadás volt, amelynek következtében a legfrissebb adatok alapján 29-en vesztették életüket és csaknem százan sérültek meg - fűzték hozzá ukrán források.
Petro Porosenko ukrán elnök gyásznapot rendelt el vasárnapra a mariupoli áldozatok emlékére. Az államfő a Mariupol elleni tüzérségi támadást olyan emberiesség elleni bűncselekménynek nevezte, amely a hágai törvényszék elé tartozik. Szavai szerint a Mariupol civilek lakta körzetének lövetése "azon terrorcselekmények sorozatába illeszkedik", amelyek az elmúlt néhány napban történtek: a Volnovaha településnél elkövetett buszmerénylet, a donyecki trolibusz elleni véres támadás, és számos település lövetése.
Porosenko ismételten felszólította a nemzetközi közösséget, hogy minősítse terrorszervezeteknek a szakadárok úgynevezett luhanszki, illetve donyecki népköztársaságait.
A Donyeck megyei Volnovahánál január 13-án talált el tüzérségi lövedék egy autóbuszt, amelynek utasai közül tízen meghaltak 18-an pedig megsérültek. Csütörtökön Donyeckben ért tüzérségi támadás egy megállóan álló trolibuszt, aminek következtében 8 civil vesztette életét és 13 sérült meg.
Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megfigyelői helyszíni vizsgálataik alapján megállapították, hogy Volnovaha mellett és Mariupolban egyaránt Moszkva-barát szakadárok által ellenőrzött területről lőtték ki a civilek halálát okozó Grad típusú rakétákat.
A YouTube-ra felkerült videón egy autó fedélzeti kamerája rögzítette az egyik becsapódást:
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


